Wspólna przestrzeń dla osób oferujących pomoc i tych, które jej potrzebują - Urząd Miejski w Tczewie utworzył specjalną stronę internetową

  • 28.02.2022, 15:16
  • Urząd Miejski w Tczewie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Wspólna przestrzeń dla osób oferujących pomoc i tych, które jej potrzebują… fot. Urząd Miejski w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

W związku z konfliktem zbrojnym, od kilku dni również do Tczewa przybywają obywatele Ukrainy. Wielu mieszkańców natychmiast zaoferowało pomoc, chętnie uczestnicząc w różnego rodzaju zbiórkach lub proponując zakwaterowanie.

Aby ułatwić kontakt tym, którzy potrzebują pomocy i ją oferują, Urząd Miejski w Tczewie utworzył specjalne forum internetowe: www.ukraina.tczew.pl. O utworzonej stronie mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik tczewskiego magistratu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej uruchomione zostały numery telefonów, gdzie można takie informacje przekazywać, a także dowiedzieć się gdzie otrzymać niezbędną pomoc: 698 785 659, 698 765 519, jak również pod adresem mailowym: [email protected]Telefony czynne są w godzinach 7:00-18:00.

Wszystkie osoby chcące udzielić pomocy prosimy o w miarę dokładne sprecyzowanie jej zakresu:

  • zakwaterowanie - dla ilu osób, od kiedy, na jak długo, czy razem z wyżywieniem, czy będzie to pomoc całkowicie nieodpłatna lub w jakim zakresie nieodpłatna,
  • pomoc rzeczowa - jakiego rodzaju artykuły, w jakiej ilości,
  • nieodpłatna pomoc w tłumaczeniach,
  • nieodpłatna pomoc prawna, psychologiczna,
  • inna pomoc wolontarystyczna.

Ukraińcy, którzy przybyli do Tczewa po 24 lutego i chcieliby otrzymać zakwaterowanie, a nie zgłosili się w Punkcie Recepcyjnym na granicy, powinni zrobić to jak najszybciej udając się do Punktu Recepcyjnego w Gdańsku, ul. Za Murami 2/10 (Hostel Dom Harcerza).

Z kolei ci, którzy chcieliby uzyskać status uchodźcy, powinni skontaktować się z Morskim Oddziałem Straży Granicznej w Gdańsku, ul. Oliwska 35, tel. 58 524 20 90.

Ponadto można korzystać z Punktu Informacyjnego uruchomionego przez Wojewodę Pomorskiego w Gdańsku przy głównym dworcu PKP, ul. Podwale Grodzkie 1, infolinia: 734 117 307.

Urząd Miejski w Tczewie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe