Mistrzowskie pływanie w zimnej wodzie

  • 11.12.2017, 13:49 (aktualizacja 11.12.2017, 14:29)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Mistrzowskie pływanie w zimnej wodzie

Podziel się:

Oceń:

Łukasz Suchecki z Tczewa był najszybszy na 200 m stylem dowolnym na V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów

V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów odbyły się w Gdańsku 2. grudnia 2017 roku. Miłośnicy ekstremalnego pływania zebrali się w gdańskiej marinie na Starym Mieście, gdy temperatura powietrza wynosiła 5oC, a woda miała zaledwie 4oC. Zawody, w których uczestniczyło ponad 200 morsów z Polski i Europy, rozgrywane były na dystansie 25 m, 30 m, 100 m, 200 m oraz 450 m stylem dowolnym i klasycznym. Na zakończenie odbyła się sztafeta cztery razy 25 m.

Łukasz Suchecki, członek Tczewskiego Klubu Morsów Przerębel i Pomerania Winter Swimming, uzyskał wynik 03:40:26 i zdobył złoto na dystansie 200 m stylem dowolnym, co daje także możliwość startu w Winter Swimming World Championships 2018 IWSA jako oficjalny reprezentant Polski. Gratulujemy!

W V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym w Gdańsku udział wzięło 210 zawodników. Najmłodsza uczestniczka miała 10 lat, najstarsza - 80. Zawodnicy przyjechali z Trójmiasta i okolic, w tym Tczewa, ale także z Bydgoszczy, Torunia, Świdwina, Malborka, Wrocławia, Poznania, Łeby, Charzykowych, Szczecina, a 50 osób przyjechało z zagranicy: Rosjanie z Kaliningradu, Niemcy, Duńczycy, Szwedzi i jeden Wietnamczyk.

Organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym jest Polska Fundacja Morsów Lech Mors.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe