Pojechał, aby ratować tczewskich uczniów. O sytuacji na granicy [ROZMOWA]

  • 02.03.2022, 07:03
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka / Aleksandra Kęprowska)
Pojechał, aby ratować tczewskich uczniów. O sytuacji na granicy [ROZMOWA] fot. A. Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Igor Wasiewicz-Pawlaczyk opowiedział w rozmowie z Aleksandrą Kęprowską o tym, jak wygląda sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej.

 

"Ich podróż trwa od 2 do 3 dni"

 

Jak przyznaje Igor Wasiewicz-Pawlaczyk, decyzja o wyjeździe została podjęta ze względu na potrzebę pomocy uczniom, którzy pochodzą z Ukrainy, przebywali tam, gdy Rosja zaatakowała to państwo, a na co dzień uczą się w tczewskim Centrum Kształcenia Zawodowego Nauka:

 

Domyślnie pierwszym takim powodem, dlaczego zdecydowałem się na wyjazd tam, byli nasi uczniowie, którzy uczą się w Centrum Kształcenia Zawodowego Nauka, w naszym liceum, którzy przebywali na Ukrainie, bo z tej Ukrainy faktycznie pochodzą. W związku z tym stwierdziliśmy, że na tym etapie bardzo istotne dla nas jest to, żeby w momencie w którym oni przekroczą tę granicę byli bezpieczni, byli zaopiekowani, mieli ciepło, mieli gdzie usiąść, bo podróż trwa od 2 do 3 dni w przypadku naszych uczniów, więc to było takie najistotniejsze.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z naszym rozmówcą wróciła na Pomorze dwójka uczniów:

 

Aktualnie jest ich ósemka, nam się udało w poniedziałek wrócić z dwójką, dwójka wiemy o tym, że jest w trasie, niestety nie wiemy jaka jest ich sytuacja, nie jesteśmy w stanie się z nimi skontaktować. Jednemu z naszych uczniów skradziono telefon, w związku z czym to też był gigantyczny problemy z kontaktem. Pozostała czwórka jest jeszcze w swoich domach na Ukrainie między innymi ze względu właśnie na to, że boją się podróżować przez całą Ukrainę ze względu właśnie na działania militarne, które się tam dzieją.

- Igor Wasiewicz-Pawlaczyk

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Igor Wasiewicz-Pawlaczyk przyznaje, że możliwe jest, że ponownie pojedzie na granicę polsko-ukraińską:

 

Myślimy o tym, zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja z naszymi uczniami w przyszły weekend. Bardzo możliwe, że to się wydarzy. Angażujemy się również poprzez zbiórki i poprzez koordynatorów, którzy pracują tam [...]. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Całą rozmowę o potrzebach uchodźców, przebytej drodze i mobilizacji do tego, aby pomóc wysłuchacie tutaj:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka / Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe