Nowy przetarg na remont Mostu Tczewskiego. Termin składania ofert do 22 stycznia

  • 13.12.2017, 12:33 (aktualizacja 13.12.2017, 12:46)
  • Aleksandra Kęprowska
Nowy przetarg na remont Mostu Tczewskiego. Termin składania ofert do 22 stycznia Telewizja TeTka

Podziel się:

Oceń:

Ogłoszono nowy przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową Mostu Tczewskiego.

Po unieważnieniu poprzedniego przetargu ze względu na brak pieniędzy, kolejny etap remontu został rozbity na dwie części. Pierwsze zadanie ma objąć m.in. demontaż przęsła ESTB, rozbiórkę i budowę nowego filara w nurcie rzeki oraz przełożenie sieci pod nurtem Wisły. Termin składania ofert upłynie 22 stycznia.

Starosta tczewski, Tadeusz Dzwonkowski ma nadzieję, że remont mostu zostanie wpisany na rządową listę wieloletnich zadań priorytetowych, co zapewniłoby finansowanie przebudowy tczewskiego mostu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Informacje zebrał redaktor Krzysztof Repiński. Przypomnijmy, że drugi etap przebudowy zabytkowego mostu miał rozpocząć się w tym roku, ale zabrakło na niego pieniędzy. Potencjalni wykonawcy wyceniali roboty na 64 i 81 milionów złotych, a starostwo miało zaledwie 34 miliony. Zarząd powiatu zdecydował o podziale tego zadania na dwa mniejsze etapy. I na pierwszy z nich wykonawca może znaleźć się w najbliższych miesiącach.


Na podstawie analiz potencjalnych rozwiązań projektowych, które zostały przeprowadzone z firmą Europrojekt SA, Powiat Tczewski przedstawia następujący, podział II etapu na podetapy IIa i IIb:

IIa:

- demontaż światłowodu podczepionego pod Mostem i przeniesienie go pod dnem Wisły (przewiertem) i dalej pod ziemią na łące, zgodnie z rozwiązaniem przyjętym w projekcie zamiennym (dla całego etapu II);

- demontaż lamp oświetlenia Mostu i zabezpieczenie ich w celu ponownego montażu;

- rozbiórka obu istniejących przęseł nurtowych ESTB;

- rozbiórka przęsła nr 1 - między przyczółkiem od strony Tczewa i filarem nr 1 (na skraju Wisły od strony Tczewa);

- wyodrębnienie z demontowanych przęseł ESTB odpowiedniego odcinka przeznaczonego do późniejszej ekspozycji i, jego konserwację i złożenie elementów tego odcinka na terenie wskazanym przez Zamawiającego;

- wycięcie drzew i krzaków kolidujących z robotami budowlanymi;

- rozbiórka filara nurtowego;

- budowa nowego filara nurtowego;

- budowa nowego jednego przęsła nurtowego – podpartego z jednej strony na filarze nr 3 (pierwszy filar za nurtem rzeki w stronę Lisewa) a z drugiej strony podpartego na nowym filarze nurtowym. Przęsło to, ze względów technicznych, będzie wydłużone o ok. 35 mb poza obrys filara nurtowego – w stronę Tczewa (konkretna długość tego wydłużenia będzie wynikać z dokonanych przez Wykonawcę odpowiednich obliczeń wytrzymałościowych);

- wprowadzenia niezbędnego styku montażowego, którego zadaniem będzie połączenie wykonanego przęsła opisanego w punkcie 9 z drugim przęsłem nurtowym, który będzie wykonywany w podetapie IIb;

- wykonanie odpowiednich zabezpieczeń, wynikających z przerwy ciągłości Mostu nad rzeką Wisłą, z powodu nie wykonania kompletu przęseł nurtowych.

IIb:

- dokończenie budowy brakującego odcinka przęsła nurtowego;

- pozostały zakres, który pierwotnie wchodził w zakres całego etapu II a nie został przeznaczony do wykonania w ramach podetapu IIa.

Szczegóły przetargu do znalezienia na stronie KLIK -> Powiatu Tczewskiego

 

Aleksandra Kęprowska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe