Poznaj Mickiewicza z innej strony

  • 15.12.2017, 14:44 (aktualizacja 15.12.2017, 20:45)
  • Filip Jędruch / Radio Tczew
Poznaj Mickiewicza z innej strony

Podziel się:

Oceń:

Radio Tczew lubi gościć pisarzy, a pisarze lubią gościć u nas. Tym razem w audycji "Tu Stacja Tczew" rozmawialiśmy z Jakubem Skworzem - autorem młodzieżowej książki "Adaś Mickiewicz - Łobuz i mistrz".

Takiego Adama Mickiewicza jeszcze nie poznaliście! Mieliśmy okazję porozmawiać z Jakubem Skworzem o jego nietypowym spojrzeniu na Wieszcza. W trakcie rozmowy nie zabrakło też rad dla młodych lub początkujących pisarzy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od autora:

Wszystkie wydarzenia z udziałem Adama Mickiewicza opisane w książce są autentyczne i mają potwierdzenie w materiałach historycznych. Aby jak najstaranniej opowiedzieć o losach poety, wybrałem się do Wilna, gdzie w towarzystwie Alicji Dzisevic z Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie poznawał miejsca związane z Mickiewiczem.

Książka jest adresowana do młodzieży w wieku 10-13 lat. Pokazuje Mickiewicza jako rezolutnego chłopaka, który miał swoje problemy i chwile zwątpienia. Mimo to nie bał się postawić na pisanie – swoją największą pasję - dzięki czemu zawojował świat.

Ilustracje wykonała Jaga Słowińska (autorka rysunków m.in. do „Bajki o rozczarowanym rumaku Romualdzie”, „Bombki z Gwiazdką”). Projekt składu przygotowała natomiast Anna Kukuła.

Autorem „Adasia Mickiewicza” jest Jakub Skworz (ur. w 1990 roku). Twórca serii wywiadów pt. „Męskie rozmowy nastolatka”, w której m.in. Marek Kondrat, Wojciech Kuczok, Jacek Santorski, Grzegorz Turnau, Krzysztof Zanussi odpowiadali na pytania nastolatka o dorastaniu, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach. Autor 8 książek dla dzieci – serii o „Księżniczce Adeli” i „Wampirku Alfredzie” oraz „Prawie bajek” – pierwszych książek dla dzieci o prawie w życiu codziennym. Był redaktorem miesięczników Men’s Health i Women’s Health, ale zrezygnował z pracy, aby całkowicie poświęcić się pisaniu.

Filip Jędruch / Radio Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe