Szpitale Tczewskie już nie "COVID-owe"? Zmiany w placówce

  • 10.03.2022, 07:30
  • Redakcja (Aleksandra Kęprowska / Weronika Gerowska-Chalecka)
Szpitale Tczewskie już nie "COVID-owe"? Zmiany w placówce fot. Tv Tetka (archiwum)

Podziel się:

Oceń:

Do 6 marca w tczewskim szpitalu funkcjonował oddział COVID-owy. Teraz placówka wróciła do standardowego trybu pracy.

 

"Oddziały się zapełniają"

 

Piąta fala koronawirusa spowalnia, w związku z tym Szpitale Tczewskie przestały pełnić funkcję szpitala COVID-owego. 

 

Szpitale Tczewskie już w całości zostały zwolnione z obowiązku "COVID-owego" i przyjmują normalnie. Od 6 marca wszystkie te nasze placówki pracują normalnie.

- Mirosław Augustyn, starosta tczewski

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O komentarz poprosiliśmy także Macieja Bielińskiego, prezesa Szpitali Tczewskich S.A.:

 

W związku z tym, że pacjentów było stosunkowo mało, otrzymaliśmy informacje o tym, że do 6 marca, do 24:00 jesteśmy oddziałem COVID-owym. Teraz działamy normalnie. Już przyjmujemy pacjentów, zarówno na Oddział Internistyczny, jaki i na Oddział Pediatryczny. Oddziały się zapełniają, także cały szpital już jest dla wszystkich pacjentów, nie ma Oddziałów COVID-owych.

- Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich S.A.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Są dodatkowe pieniądze

 

W ostatnim czasie tczewska placówka otrzymała ponad 800 tysięcy złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? Jak mówi prezes placówki, Maciej Bieliński, chodzi głównie o zakup i dostosowanie sprzętu oraz budowę windy:

 

Dwa tygodnie temu podpisałem umowę z panem wojewodą na ponad 800 tysięcy. Te pieniądze otrzymaliśmy na budowę dodatkowej windy do Oddziału Pediatrycznego, Internistycznego (będzie to winda zewnętrzna), oraz na zakup USG i dostosowanie instalacji tlenowej na oddziale pediatrycznym. Te środki już zaczynamy wykorzystywać. W czwartek przyjdzie USG, które z tych środków już zakupiliśmy i za chwilę ogłosimy przetarg na budowę windy. 

- Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich S.A.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Punkt szczepień nadal na ul. Wojska Polskiego

 

Warto przypomnieć, że w dawnym budynku domu dziecka wciąż działa punkt szczepień:

 

Punkt szczepień na COVID-19 w dawnym domu dziecka nadal funkcjonuje. Obserwujemy, że wśród dorosłych tych chętnych jest zdecydowanie mniej niż było, natomiast nadal utrzymują się dosyć wysokie chęci szczepienia dzieci przeciwko COVID-19, dlatego cały czas ten punkt działa. Rozmawiałem z panem starostą i już o jedno pomieszczenie zmniejszyliśmy punkt szczepień, bo to było niezbędne właśnie ze względu na potrzeby dzieci, które przyjadą z Ukrainy, ale nadal ten punkt będzie tym miejscu

- Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich S.A.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Przypomnijmy, po raz pierwszy Szpitale Tczewskie były placówką COVID-ową od października 2020 roku do końca maja roku kolejnego. W listopadzie Oddział Pediatryczny oraz Wewnętrzny ponownie zostały przekształcone w COVID-owe.

 

Przeczytaj także: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie walczy o miejsce dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka

 

Redakcja (Aleksandra Kęprowska / Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe