Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:13
Reklama

Na plecach doniósł psa do granicy. I go uratował!

Ten człowiek dzielnie niósł swojego psa na plecach 15 km do polskiej granicy, nie mógł go zostawić - napisali na swoim profilu na Facebooku przedstawiciel organizacji Medical Poland.
Na plecach doniósł psa do granicy. I go uratował!

Autor: fot. Medical Poland (FB)

 

Ta niezwykłą historia zaczęła się od zdjęcia w internecie, na którym widać mężczyznę niosącego na plecach starego psa

 

Chciał go wynieść z objętej wojną Ukrainy i uratować. Ukrainiec niósł swojego zwierzaka 15 kilometrów do granicy z Polską, bo nie potrafił go zostawić.

 

Kiedy zobaczyliśmy to zdjęcie, musieliśmy po prostu pomóc. Razem z Medical Poland Health zabezpieczyliśmy dla pana nocleg i jedzenie. Pies ma być przetransportowany do klinik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, żeby otrzymać pełną opiekę medyczną od niesamowitych lekarzy weterynarii we Wrocławiu.

- poinformowali przedstawiciele Medical Poland

 

Odniósł się do tych informacji także Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

 

Uspokajamy  pies trafi na naszej kliniki, gdzie lekarze weterynarii troskliwie się nim zajmą, Dobrzy ludzie z Medical Poland i Medical Poland Health zapewnili tej dwójce schronienie i wyżywienie, za co jesteśmy dozgonnie wdzięczni. Uciekając przed wojną, ludzie zabierają ze sobą tylko to, co najbliższe ich sercu - dodali przedstawiciele wrocławskiej uczelni.

- Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

 

Przypominamy!

 

Główny inspektor weterynarii zmienił procedury dotyczące wjazdu zwierząt do Polski. Dzięki temu psom i kotom łatwiej jest przekroczyć teraz granice.

 

Ta procedura określa odstępstwa od standardowych wymagań dla psów, kotów i fretek. Jeden z jego punktów precyzuje, że za minimalny wymóg, kiedy zwierzę może zostać wprowadzone na teren UE, należy uznać zwierzę oznakowane mikrochipem, któremu towarzyszy dokument potwierdzający wykonanie szczepienia przeciwko wściekliźnie nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem przemieszczania. Musi być możliwość weryfikacji tożsamości zwierzęcia, tj. powiązania szczepienia z oznakowaniem. Kontroli spełnienia ww. wymagań dokonują funkcjonariusze celno-skarbowi.

 

Szczegółowe informacje na temat przewozu zwierząt znajdziecie TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama