Nowe miejsca dla uchodźców w Tczewie

  • 15.03.2022, 14:30
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
Nowe miejsca dla uchodźców w Tczewie fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miejski w Tczewie planuje przygotowanie zbiorowego miejsca długoterminowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy.

 

Docelowo może tam trafić 60 osób

 

W związku z wojną w Ukrainie do Tczewa przyjechało ponad 300 osób. Władze samorządowe przewidują, że wraz z drugą falą migracji z Ukrainy, w naszym mieście pojawią się kolejni uchodźcy. W tej chwili trwają pracę, które mają przygotować halę Pilawa na przyjęcie kilkudziesięciu osób. Wyremontowana w 2014 roku hala, po przejściu inspekcji Straży Pożarnej zostanie zamieniona w przestrzeń mieszkaniową dla uchodźców.  

 

Jeżeli, z punktu widzenia formalno-prawnego, nic nie będzie stało na przeszkodzie to będziemy to tworzyć. To jednak jest sala gimnastyczna, a nie miejsce hotelowe.  Tam trzeba zapewnić dostęp do sanitariatów, miejsca aby postawić pralki. To też trochę dezorganizuje pracę szkoły.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Środki na zagospodarowanie przestrzeni miasto przeznaczy z budżetu samorządu. Są to pieniądze zarezerwowane na pomoc kryzysową. Docelowo wsparcie w tym miejscu znajdzie 60 osób. 

 

To muszą być ludzkie warunki, dla około 60 osób. Mamy zabezpieczone środki. Chcemy dokupić śpiwory i pościel. 

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Wyremontowana osiem lat temu hala Pilawa służy obecnie uczniom Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie. W 2014 roku budynek zyskał nową elewację, uszczelniono dach i wymieniono orynnowanie. Wewnątrz przeprowadzono generalny remont sanitariatów. Wymieniono również oświetlenie.

Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe