Damian Domański został Pomorskim Bibliotekarzem Roku

  • 16.03.2022, 09:19
  • Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Damian Domański został Pomorskim Bibliotekarzem Roku fot. Biblioteka Morzeszczyn

Podziel się:

Oceń:

Dyrektor morzeszczyńskiej biblioteki został nagrodzony w konkursie, organizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Damian Domański, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie, decyzją Kapituły Okręgu Pomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, został Pomorskim Bibliotekarzem Roku 2021. Tym samym Damian Domański dołączył do grona jedenastu najlepszych bibliotekarzy województwa pomorskiego. 

 

9 marca 2022 roku Kapituła Konkursu powołana uchwałą nr II/2022 Zarządu Okręgu Pomorskiego SBP z dnia 24 lutego 2022 roku przyznała tytuł Pomorskiego Bibliotekarza Roku 2021 Panu Damianowi Domańskiemu, dyrektorowi  Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie.

- Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Zarząd Okręgu Pomorskiego

 

Konkurs Bibliotekarz Roku to ogólnopolski konkurs organizowany przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczny konkurs to już XII edycja. Oficjalne wręczenie tytułu nastąpi podczas Pomorskiego Dnia Bibliotekarza.

Podstawowym celem konkursu jest promocja zawodu bibliotekarza. Konkurs składał się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego, podczas których są wybierani najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach, a następnie Bibliotekarz Roku - cieszący się największym uznaniem w kraju. 

Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe