Tczew: Płonące auto na ul. Gdańskiej. Do akcji gaśniczej przystąpili dzielnicowi i inni kierowcy

  • 16.03.2022, 13:43
  • KPP Tczew / oprac. Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Tczew: Płonące auto na ul. Gdańskiej. Do akcji gaśniczej przystąpili dzielnicowi… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Do zdarzenia doszło we wtorek, 15 marca. Jak relacjonują policjanci, jeden z mieszkańców pobliskiej kamienicy przyłączył się do gaszenia pojazdu - użył węża ogrodowego podłączonego do wody.

 

Z auta wydobywał się dym i ogień

 

Płonące auto zauważyli na ul. Gdańskiej tczewscy dzielnicowi. Ewakuowali kierowcę i rozpoczęli akcję gaśniczą:

 

15 marca br. chwile po godzinie 18 tczewscy dzielnicowi podczas wykonywania swoich czynności na ulicy Gdańskiej zauważyli jadące bmw, spod którego wydobywał się dym i ogień. Funkcjonariusze nie tracąc czasu zatrzymali samochód i natychmiast ewakuowali jego kierowcę. Jeden z mundurowych zaczął gasić podwozie samochodu.

- asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie

 

Jak relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, kierowcy przejeżdżający ul. Gdańską także ruszyli z pomocą. Podobnie zachował się jeden z mieszkańców pobliskiej kamienicy, który użył węża ogrodowego podłączonego do wody:

 

Postronni kierowcy widząc zachowanie policjanta, również ze swoimi gaśnicami ruszyli z pomocą. Nawet do akcji gaśniczej przyłączył się mieszkaniec pobliskiej kamiennicy z wężem ogrodowym podłączonym do wody. Dzięki współpracy dzielnicowych wraz osobami postronnymi zdławiono płomienie, a wezwani na miejsce przez policjantów strażacy dogasili podwozie samochodu. Szybka reakcja mundurowych oraz osób postronnych pozwoliła uniknąć rozprzestrzenieniu się ognia oraz uchroniła kierującego mężczyznę przed obrażeniami.

- asp. sztab. Dawid Krajewski

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tego samego dnia, 15 marca, ale godzinę później strażacy działali na ul. Pomira 7 w Tczewie, gdzie doszło do pożaru na poddaszu w jednej z kamienic. Mieszkańcy byli ewakuowani, z pożarem walczyło 10 zastępów Straży Pożarnej. 

 

Szczegóły: 10 zastępów Straży Pożarnej walczyło z pożarem kamienicy przy ul. Pomira w Tczewie

KPP Tczew / oprac. Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe