420 tys. zł dotacji dla klubów sportowych z Pelplina

  • 18.03.2022, 08:30
  • pelplin.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
420 tys. zł dotacji dla klubów sportowych z Pelplina fot. pelplin.pl

Podziel się:

Oceń:

6 klubów sportowych z terenu Gminy Pelplin otrzyma łącznie 425 000 zł na bieżącą działalność szkoleniową.

W środę, 16 marca, w pelplińskim urzędzie Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła spotkał się z przedstawicielami klubów sportowych. Celem spotkania było podpisanie umów na dotacje sportowe, które zostaną wykorzystane na bieżącą działalność klubów sportowych w 2022 r. 

 

W Gminie Pelplin kultura fizyczna oraz sport stanowią ważny i nieodzowny element życia wielu mieszkańców. Jako samorząd staramy się wspierać różne dyscypliny sportu, zarówno finansowo jak i organizacyjni. Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu oraz zaangażowania naszych klubów na rzecz szkolenia młodych pokoleń sportowców. To m.in. dzięki ich poświeceniu na terenie naszej Gminy funkcjonuję sport na wysokim, ogólnopolskim poziomie.

- Mirosław Chyła, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin

 

Przekazane dotacje zostaną wykorzystane także na udział w turniejach i zawodach, organizację własnych imprez sportowych oraz propagowanie aktywnego trybu życia.   

Pieniądze są przekazywane na podstawie uchwały Rady Miejskiej z 2010 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez Gminę Pelplin. Do 15 lutego kluby sportowe składają oferty na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu w danym roku.

W 2022 r. do urzędu wpłynęło łącznie 6 ofert - wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie.

 

Dotacje otrzymały następujące kluby:

  • KS „Jedynka” Pelplin
  • KS „Wierzyca” Pelplin
  • KS Bloczek Team
  • WKS Lignowy Szlacheckie
  • UKS Gminy Pelplin „Tenisista” Rudno
  • KS Centrum

 

Dokładny podział środków na rozwój sportu:

 

 

pelplin.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe