Tczew: Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

  • 21.03.2022, 09:00
  • KP PSP w Tczewie / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Tczew: Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy fot. KP PSP w Tczewie (FB)

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy strażacy oddali hołd swoim kolegom zza wschodniej granicy.

 

Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników

 

W niedzielę, 20 marca o godzinie 8:00 strażacy Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w całym kraju, minutą ciszy oddali hołd poległym strażakom z Ukrainy.

 

Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi.

Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.

Cześć i Chwała Bohaterom!

- KP PSP w Tczewie

 

Jak dotąd, osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych prowadzonych w swoim kraju - w czasie ataku rosyjskich wojsk.  

KP PSP w Tczewie / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe