Rowerowa Stolica Polski - w stawce m.in. Starogard Gdański

  • 22.03.2022, 09:00
  • starogard.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Rowerowa Stolica Polski - w stawce m.in. Starogard Gdański fot. aktywne.miasta.pl

Podziel się:

Oceń:

Już po raz trzeci Starogard Gdański przystąpi do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zanim to nastąpi, pierwszego dnia wiosny rozpoczął się oficjalny trening - to rozgrzewka przed czerwcową walką o Puchar.

Rywalizacja podzielona jest na dwa etapy:

  • trening, w dniach 21 marca - 21 maja,
  • rywalizacja główna, w dniach 1 - 30 czerwca 2021.

 

W zeszłorocznej akcji, w której zaciekle rywalizowali rowerzyści z 53 miast, Starogard Gdański zajął 13. miejsce. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Miasto Bydgoszcz. To już czwarta edycja tego wydarzenia. Miasto, które wygra w czerwcu, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Trening, jest rozgrzewką przed czerwcową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2022. Wystartował on 21 marca i potrwa do 21 maja.

 

W tym czasie będziemy motywować mieszkańców do sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy. Każdy, kto weźmie udział w treningu, automatycznie bierze udział w czerwcowej walce o Puchar. Na najaktywniejszych uczestników, którzy „nakręcą” największą liczbę kilometrów dla naszego miasta czekają nagrody. Jakie, dowiecie się wkrótce. Nagradzać będziemy również w trakcie trwania treningu i czerwcowej rywalizacji, tak aby dać szansę tym którzy pokonują mniejsze dystanse, ale regularnie wsiadają na rower.

- starogard.pl

 

Aby włączyć się do zabawy, należy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości. Działa ona na terenie całego świata. Każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla Starogardu. Aplikacja jest dostępna również w języku angielskim.

 

Pisaliśmy też: Tczewianie znów pojadą "Rowerem do pracy"

 

Informacje o lokalnych zmaganiach publikowane będą na facebookowym profilu Starogardu Gdańskiego, a więcej szczegółów na temat całej akcji znaleźć można na stronie www.aktywne.miasta.pl.

 

Do tej pory udział w rowerowym szaleństwie potwierdziło 47 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno,  Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn – Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Leszno, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Słupsk, Skarżysko-Kamienne, Skierniewice, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra i Żory. 

Cały czas czekamy na kolejne miasta, które chciałyby włączyć się do czerwcowej rywalizacji o Puchar. Na zgłoszenia samorządów czekamy pod e-mailem: [email protected]

- aktywne.miasta.pl

 

starogard.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe