Promują turystykę i ochronę środowiska. Młodzież ze Starogardu Gdańskiego realizuje projekt "Dalej Niż My" [ROZMOWA]

  • 22.03.2022, 08:03
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Promują turystykę i ochronę środowiska. Młodzież ze Starogardu Gdańskiego… źródło: materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W ramach projektu, który realizują Jan Latoszewski, Dominik Darasewicz, Matteo Zegarelli, Michał Negowski i Marek Bielecki powstała strona internetowa, na której znajdziemy m.in. miejsca atrakcyjne turystycznie na Kociewiu. Jak mówią twórcy, każdy może przyczynić się do jej tworzenia - wystarczy wysłać opis i zdjęcie swojego ulubionego miejsca w naszym regionie.

 

Miejsca warte odwiedzenia na Kociewiu - wszystkie informacje w jednym miejscu

 

"Dalej Niż My" to projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii" tworzony przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim. Projekt polega na promocji Kociewia i ochrony środowiska.

 

Nasza inicjatywa ma trafić do osób młodych i turystów odwiedzających nasz region. Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na działania proekologiczne, biorąc udział w wyzwaniu "AirWick". Polegają one na stworzeniu łąk kwiatowych zlokalizowanych na terenie Kociewia. Na łąkach znajdą się głównie rośliny miododajne. Przy każdej z łąk znajdą się tabliczki informacyjne z wygrawerowanym logiem projektu.

- Jan Latoszewski

 

W ramach projektu powstała specjalna wyszukiwarka, w której znajdą się miejsca atrakcyjne turystycznie oraz najczęściej odwiedzane przez młodzież:

 

Aplikacja webowa www.dalejnizmy.pl którą tworzymy posiada funkcję wyszukiwania miejsc znajdujących się na Kociewiu. Każdy, kto odwiedzi naszą witrynę znajdzie informacje o miastach, atrakcjach, zabytkach i miejscach atrakcyjnych dla młodzieży. Jednym z plusów tej strony jest to, że każdy może przyczynić się do jej tworzenia, wystarczy wysłać do nas opis i zdjęcie swojego ulubionego miejsca na Kociewiu.

- Jan Latoszewski

 

źródło: strona internetowa www.dalejnizmy.pl

 

Twórcy "Dalej Niż My" odwiedzili nasze studio w piątek, 18 marca. Z Janem Latoszewskim i Michałem Negowskim rozmawiała Weronika Gerowska-Chalecka. Cała rozmowa dostępna jest tutaj:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. Redakcja (na zdjęciu Michał Negowski i Jan Latoszewski)

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe