ZUS uruchomił infolinię w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

  • 22.03.2022, 09:46
  • ZUS / Redakcja (oprac. Piotr Bunkowski)
ZUS uruchomił infolinię w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. w wyniku konfliktu zbrojnego. Konsultanci udzielają informacji o rodzajach świadczeń rodzinnych przyznawanych i wypłacanych przez ZUS oraz podpowiadają jak wypełnić i wysłać wniosek i zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

21 marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną linię telefoniczną w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego w wyniku konfliktu zbrojnego. O szczegółach mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS-u:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55. Opłata jest naliczana według stawek operatora. Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można także przesyłać mailowo na adres [email protected].

Konsultanci infolinii udzielą informacji o rodzajach świadczeń rodzinnych przyznawanych i wypłacanych przez ZUS, a także podpowiadają jak wypełnić i wysłać wniosek, jak zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli na PUE. Co ważne, wśród naszych konsultantów są również uchodźcy z Ukrainy.

~ Krzysztof Cieszyński, Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 

Konsultanci udzielają informacji w języku ukraińskim i polskim.

 

ZUS / Redakcja (oprac. Piotr Bunkowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe