Kreatywne pomysły na dobrą zabawę... w szkole. Samorząd II LO w Starogardzie Gdańskim opowiada o swoich działaniach [ROZMOWA]

  • 24.03.2022, 10:59
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Kreatywne pomysły na dobrą zabawę... w szkole. Samorząd II LO w Starogardzie… fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Co zrobić, aby w szkole panowała dobra atmosfera? Jak sprawić, aby uczniowie chętniej do niej przychodzili? O tym rozmawialiśmy z młodzieżą z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim.

Tematyczne poniedziałki to sposób na to, aby - jak mówi młodzież - "szare" poniedziałki zamienić na ciekawe i wesołe dni, rozpoczynające szkolny tydzień. Jednym z tematów był "Dzień bez plecaka", podczas którego uczniowie przynieśli zamiast przysłowiowej teczki m.in. mikrofalówkę, kosz na pranie lub... gramofon. Co jeszcze wzięli ze sobą? Posłuchajcie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

źródło: @samorzad2lostg / TikTok

 

Zdjęcia z akcji #nobackpackday znajdziecie w galerii pod artykułem. 

 

"Mamy w sobie tyle pozytywnej energii, że ona z nas emanuje"

 

To nie jedyna akcja, w której brali udział uczniowie ze starogardzkiego II LO. Zorganizowali pocztę walentynkową online (podczas nauki zdalnej), świętowali także mikołajki (mieli nawet swojego Świętego Mikołaja!). Skąd biorą pomysły na swoje działania? Opowiadają Franek Jędrzejewski, Natalia Baska i Nadia Rogalewska:

 

Myślę, że to wychodzi z takiego naszego przeświadczenia, że chcemy, aby życie w szkole było prostu lepsze, zabawniejsze. Chcemy wprowadzić w życie szkoły więcej radości ducha.

My mamy po prostu w sobie tyle pozytywnej energii, że ona z nas emanuje dosłownie. Wydaje mi się, że wszyscy którzy z nami rozmawiają o naszych działaniach też się śmieją, jak my o tym opowiadamy, więc dobrze nam z tym.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jak przyznają uczniowie, najlepsza w ich szkole jest po prostu atmosfera. Co jeszcze lubią w swoim liceum? Posłuchajcie rozmowy Weroniki Gerowskiej-Chaleckiej z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Przeczytaj także: Promują turystykę i ochronę środowiska. Młodzież ze Starogardu Gdańskiego realizuje projekt "Dalej Niż My" [ROZMOWA]

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe