Jak było w Paryżu? Intensywna końcówka roku Harcerskiej Orkiestry Dętej

  • 22.12.2017, 10:46 (aktualizacja 22.12.2017 11:53)
  • Julia Rzepecka, Filip Jędruch / Radio Tczew
Jak było w Paryżu? Intensywna końcówka roku Harcerskiej Orkiestry Dętej
Podziel się:
Oceń:
Tczewska młodzież odwiedziła stolicę Francji, mieszkała u lokalnych rodzin i muzykowała z zagranicznymi kolegami. W naszym studiu dyrygentka Harcerskiej Orkiestry Dętej Magdalena Kubicka Netka opowiedziała o tym jak jej samej i młodym muzykom podobał się zagraniczny, muzyczny wyjazd.

Dzisiaj łatwiej pracować zdalnie z partnerami z miast partnerskich. Tak właśnie było w przypadku wspólnej muzycznej inicjatywy Tczewa i  Beauvais. Wymiana repertuarów nie odbyła się twarzą w twarz, ale była bardzo owocna - można było zacząć próby. Zwieńczeniem ciężkiej, wielomiesięcznej pracy HOD były dwa koncerty, o ktorych możecie posłuchać poniżej.

Początek koncertu na sali widowiskowej CKiS w Tczewie o godzinie 17:00. Możecie śledzić poczynania Harcerskiej Orkiestry Dętej na ich facebookowym profilu

Jak pisze o sobie sama HOD na www.orkiestra.tczew.pl

Harcerska Orkiestra Dęta jest młodzieżowym zespołem muzyków – amatorów. Dbamy o dobry poziom, a metoda harcerska w tym nam pomaga.

Jesteśmy szczepem drużyn harcerskich i po prostu zgraną paczką ludzi młodych duchem. Łączy nas muzyczna pasja.

Nasza praca to nie tylko granie na instrumentach. To także nauka współdziałania, kształtowanie charakterów i postaw społecznych.

Koncertujemy kilkanaście razy w roku. Często podczas uroczystości patriotycznych, ale tak najbardziej lubimy koncerty na festiwalach.

Julia Rzepecka, Filip Jędruch / Radio Tczew
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe