Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć?

  • 24.03.2022, 09:42
  • News4Media
Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć? iStock

Podziel się:

Oceń:

Minister Zdrowia ogłosił luzowanie obostrzeń covidowych. Oznacza to, że zdejmiemy maseczki. Adam Niedzielski podał datę.

Już od tygodnia było wiadomo, że rząd planuje zluzować obostrzenia i tym samym pozwoli na zdjęcie maseczek. Obecnie są one wymagane np. w komunikacji publicznej, urzędach i sklepach. We wtorek rząd zdecydował o zmianie obowiązującego w Polsce, stanu epidemii na stan zagrożenia epidemią. To także oznaczało, że nadchodzą zmiany.

W środę wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska poinformował, że decyzja zostanie ogłoszona w czwartek na konferencji prasowej. Zaznaczmy jednak, że część lekarzy mówi, iż na zdjęcie masek jest za wcześnie. Że wirus nie zniknął, a pandemia tylko przygasła. Mimo to, w czwartek minister zdrowia, Adam Niedzielski ogłosił decyzję.

„Dziś mamy 8994 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Wczoraj średnia liczba spadła poniżej 10 tysięcy, a biorąc pod uwagę ten dzisiejszy wynik, to średnia dzienna liczona w tygodniach spadła nawet poniżej 9 tysięcy” - przemawiał Niedzielski i dodał, że ani napływ uchodźców, ani powrót dzieci do szkół nie przyczyniły się do rozwoju pandemii.

 

To ta data

 

„Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek” - podał minister i dodał, że obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie obowiązywał w podmiotach leczniczych.

Druga zmiana to (też od 28 marca) znika nakaz izolacji domowej i kwarantanny. „Od poniedziałku znosimy izolację domową, kwarantannę dla współdomowników i kwarantannę graniczną” - powiedział minister.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe