Tczew: Mieszkańcy mówią o pomniku żołnierzy Armii Czerwonej. Sprawą "zniknięcia" czerwonej gwiazdy zajęła się policja

  • 27.03.2022, 11:00
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Tczew: Mieszkańcy mówią o pomniku żołnierzy Armii Czerwonej. Sprawą "zniknięcia"… fot. TV Tetka

Podziel się:

Oceń:

Nad ranem w czwartek, 24 marca nieznany sprawca usunął z pomnika przy ul. 30 stycznia czerwoną gwiazdę. Wcześniej o jej likwidację apelowali radni miejscy.

 

Pomnik jest, gwiazda... zniknęła

 

Na początku marca wniosek o likwidację pomnika złożył radny miejski, Maciej Skiberowski. Na takie działanie nie zgadza się jednak Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki, który przypomina, że jest to mogiła zbiorowa, miejsce pochówku 469 żołnierzy, w tym również Polaków, którzy służyli w Armii Radzieckiej. 

Sprawa budzi jednak wiele kontrowersji - jakiś czas temu ten pomnik nawet "zapakowano i zaadresowano" do Władimira Putina

 

Pisaliśmy o tym tutaj: Tczew: Co z pomnikiem żołnierzy Armii Czerwonej? Prezydent odpowiada

 

W śledztwo związane z ustaleniem kto usunął czerwoną gwiazdę z pomnika jest zaangażowana policja

 

Policjanci prowadzą dochodzenie, które zostało wszczęte w sprawie znieważenia pomnika, za to grozi kara grzywny albo ograniczenia wolności. [...] Gwiazda została najprawdopodobniej odcięta. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Dochodzenie jest prowadzone, aby wyjaśnić jak doszło do takiej sytuacji.

- asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bartosz Listewnik z Telewizji Tetka zapytał mieszkańców Tczewa o to, co uważają na temat likwidacji pomnika i usunięcia czerwonej gwiazdy. Szczegóły w materiale dostępnym w serwisie YouTube:

 

 

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe