Tczew: 28-latek płacił za zakupy skradzioną kartą. Odpowie za kradzież z włamaniem

  • 28.03.2022, 13:24
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Tczew: 28-latek płacił za zakupy skradzioną kartą. Odpowie za kradzież… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 28-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież i włamania. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna najpierw ukradł portfel, w którym była karta płatnicza, a następnie korzystając z niej płacił za zakupy.

 

Ukradł kartę i płacił nią za zakupy

 

28-latek miał wykorzystać nieuwagę pokrzywdzonego i z samochodu ukraść portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz kartą płatniczą. 

 

21 marca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela, do której doszło na jednej z ulic w Tczewie. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i z otwartego volkswagena, ukradł portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz kartą bankomatową. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna 5 razy zapłacił skradzioną kartą zbliżeniowo za zakupy w sklepach. Stróże prawa ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 300 złotych. W związku z zaistniałymi przestępstwami kradzieży oraz 5 kradzieży z włamaniem policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionych przestępstwach.

- asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie

 

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież mężczyznę w jego miejscu pracy:

 

Kryminalni zajmujący się tymi zdarzeniami ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 28-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. 24 marca br. policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna aktualnie pracuje na terenie jednej z firm w powiecie kartuskim, gdzie go zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo podczas sprawdzania zatrzymanego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za wcześniej popełnione przestępstwo sąd zastosował wobec mężczyzny karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

- asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie

 

Zatrzymany mieszkaniec powiatu gdańskiego po przesłuchaniu trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi zasądzoną karę. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe