W starogardzkich szkołach będą mogli drukować w 3D i budować roboty. Projekt "Laboratoria Przyszłości" doszedł do skutku

  • 29.03.2022, 09:41
  • Gmina Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
W starogardzkich szkołach będą mogli drukować w 3D i budować roboty. Projekt… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości do gminnych szkół trafił nowoczesny sprzęt cyfrowy i zestawy VR do wirtualnej rzeczywistości.

Do szkół trafiła m.in. drukarka 3D, zestaw VR, lutownica, robotyka, laptopy z matrycami dotykowymi, które ułatwią pracę z drukarką 3D, a także sterowanie robotami. Szkoły otrzymały także sprzęt audio-video, który składa się z aparatu cyfrowego, gimbala, mikrofonu, statywu.

Dzieci roboty będą mogły zbudować samodzielnie od zera. Składa się je z klocków. Ma wbudowanych kilkanaście czujników w tym m.in. czujniki zbliżeniowe. Posiada także sygnały świetlne. 

 

Realizujemy pierwszą część Laboratoriów Przyszłości. Każda ze szkół otrzymuje dziś zaawansowany i nowoczesny sprzęt. Ja ze swojej strony dziękuję bardzo firmie Pestar, za tak sprawną realizację zamówienia. Przed nami jeszcze szkolenie z obsługi tych sprzętów, bo nowością jest np. drukarka 3D. One dziś drukują najtrudniejsze, najbardziej skomplikowane elementy, wymagające największego stopnia szczegółowości. Cieszę się, że nasze dzieci tego doświadczą i będą poruszać się w tym wirtualnym świecie oraz że on będzie dla nich normalny i codzienny. Bo jak coś się ma w szkole podstawowej, to jest to podstawa na resztę edukacji i życia. Jednocześnie dziękuję Annie Klein, Naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Łukaszowi Kruszyńskiemu, Zastępcy Wójt za zaangażowanie w projekt. Gratuluję paniom dyrektorkom, a dzieciom życzę miłego i efektywnego korzystania z tego sprzętu.

- Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański

 

Sprzęty będą mogły być wykorzystywane także podczas normalnych zajęć lekcyjnych. Będą służyć także podczas realizacji projektów specjalnych.

 

PISALIŚMY TEŻ: "Laboratoria Przyszłości" w gminie Starogard na finiszu. Do podstawówek niebawem trafi nowoczesny sprzęt

 

 

Dziękuję, że zechcieliście Państwo skorzystać z naszej oferty. Mam nadzieję, że uczniowie będą z tych sprzętów czerpać nowoczesną wiedzę. Ja sam miesiąc temu byłem na szkoleniu i korzystałem z drukarki 3D i robotów, które Państwo macie w swoich zestawach. Bawiłem się, programowałem. To są bardzo fajne, edukacyjne elementy. Dzieci po skończonych zajęciach np. z biologii na takiej drukarce będą mogły wydrukować np. serce.

- Mariusz Skarbek, Dyrektor Oddziału Pestar Sp. z o.o.

 

Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Finansowany jest natomiast z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Gmina Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe