Kwiecień atrakcji w ramach akcji "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu". Jakie wydarzenia są planowane? [POSŁUCHAJ]

 • 31.03.2022, 09:03
 • Agnieszka Synowiec / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Kwiecień atrakcji w ramach akcji "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu". Jakie…

Podziel się:

Oceń:

Przed nami IV edycja wydarzenia „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”, które będzie trwało przez cały kwiecień, a rozpocznie się 1 kwietnia, czyli dzień przed Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości społeczności lokalnej na temat zaburzenia, jakim jest spektrum autyzmu. W tym roku akcent zostanie postawiony na ukazanie możliwości i umiejętności osób, które nieco inaczej niż my postrzegają świat.

 

W ramach wydarzenia odbędą się:

 

 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi. Tematem prac jest ujęta w ramy plastyczne idea propagowania wiedzy na temat autyzmu. Termin składania prac minął 28.03.2022. Wyniki zostaną przesłane do szkół mailem, a wręczenie nagród odbędzie się 2 kwietnia o godz. 9:00, podczas „Niebieskiego Parkrunu” na Bulwarze Nadwiślańskim.
   
 • Działania edukacyjne w tczewskich szkołach zaplanowane są na 1 kwietnia. Szkoły podstawowe otrzymały scenariusze zajęć, które będą mogły wykorzystać podczas zajęć wychowawczych. Scenariusze podzielone są na dwa rodzaje: dla klas 0-4 i 5-8.
   
 • Akcja na Facebooku i Instagramie „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”, która polega na zrobieniu sobie w domu zdjęcia w niebieskim stroju, z niebieskimi rekwizytami lub zdjęcia domowych dekoracji przygotowanych z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz umieszczenia ich na profilach społecznościowych z #tczewnaniebiesko, a także umieszczenia ich na stronie wydarzenia „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu” na Facebooku w sobotę 02.04.2022 r.
   
 • Niebieski Parkrun, który, odbędzie się 2 kwietnia. Zachęcamy mieszkańców naszego miasta, aby wzięli udział w biegu przebrani w niebieskie stroje. Na wydarzenie należy się zarejestrować na stronie www.parkrun.pl.
  Rejestracja jest jednorazowa i darmowa. Dodatkowo swoje stoiska animacyjne wystawią: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Placówek Specjalnych, Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania „Od Nowa”, a Akademia Piłkarska Mateusza Brzoskowskiego zaprezentuje pokazowy mecz dzieci z niepełnosprawnościami, które trenują w AP Tczew w drużynie AP Sprawni.
   
 • Promocja filmu „Mam autyzm i potrafię…” nagranego we współpracy z tczewskimi placówkami, który ukazywał będzie możliwości osób ze spektrum autyzmu. Materiał zostanie umieszczony na kanale You Tube Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa, 9 kwietnia.

 

Wydarzenia będą odbywać się także w lokalnych mediach „Poznaj autyzm i spróbuj zrozumieć”, m.in. informacje w Telewizji Tetka, audycje „Zainspiruj się integracją” w Radiu Tczew w środy po godz. 18:00.

 

Dodatkowo zachęcamy do wykonania w szkołach niebieskich aktywności ukazujących solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Można wykonać zdjęcia i umieścić je na portalach szkoły z #tczewnaniebiesko oraz wstawić na stronę wydarzenia na Facebooku „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”.

- Agnieszka Synowiec

 

Zorganizowana zostanie także konferencja on-line  „Możliwości i potrzeby osób ze spektrum autyzmu”, zainicjowana przez Fundację Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa. Odbędzie się ona 23 kwietnia. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele tczewskich placówek, aby opowiedzieć o swojej pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Rozmowa będzie udostępniona na kanale Fundacji Od Nowa na YouTube.

Odbędą się również warsztaty „youtuberskie” oraz promocja kanału „Team ON” tworzonego przez osoby ze spektrum autyzmu. Wszystko to będzie miało miejsce 30 kwietnia w budynku Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa przy ul. Wincentego Pola 17. To będzie ostatni punkt programu i zakończenie trwającego cały miesiąc wydarzenia.

 

O szczegółach podczas audycji "Zainspiruj się integracją" opowiedziała Agnieszka Synowiec:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Agnieszka Synowiec / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe