Brytyjscy rangersi szkolą polski WOT. Działania na tyłach przeciwnika [ZDJĘCIA]

  • 29.03.2022, 13:45
  • News4Media
Brytyjscy rangersi szkolą polski WOT. Działania na tyłach przeciwnika… WOT

Podziel się:

Oceń:

Do końca marca brytyjscy żołnierze będą szkolili polskich ochotników na poligonie w Ustce. „Commanders battle course” to kurs w całości opracowany i przygotowany przez instruktorów z Wielkiej Brytanii.

Szkoleni są żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce instruktorami są żołnierze z 3rd Ranger Battalion.

 

Trwająca w Ukrainie wojna uwypukliła znaczenie Wojsk Obrony Terytorialnej i prowadzenie działań nieregularnych na tyłach przeciwnika. Możemy naocznie przekonać się, jakim wsparciem dla wojsk operacyjnych są działania małych, dobrze zorganizowanych oddziałów składających się ze znającej teren ludności, które działają na tyłach przeciwnika. „Commanders battle course” to kurs w całości opracowany i przygotowany przez instruktorów z Wielkiej Brytanii. Jest skierowany do dowódców sekcji, plutonów, kompanii. Ma przygotować żołnierzy do działań na tyłach przeciwnika, a w szczególności przygotować dowódców do efektywnego dowodzenia swoim zespołem i skutecznego realizowania postawionych zadań w tym trudnym środowisku

- WOT

 

Ćwiczenia potrwają do 31 marca.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe