Muzyka, poezja i... boks [ROZMOWA]

  • 25.12.2017, 12:27 (aktualizacja 25.12.2017, 13:37)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Muzyka, poezja i... boks [ROZMOWA]

Podziel się:

Oceń:

Razem z Czarnymi Kwiatami szukamy odpowiedzi na pytanie, jaki był Grzegorz Ciechowski

Czarne Kwiaty to jedyny tczewski zespół, który wystąpił w klubie Od Nowa podczas tegorocznej 16. edycji Koncertu Specjalnego pamięci Grzegorza Ciechowskiego wieńczącego IV Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu. O swoich wrażeniach opowiadają Zbigniew Sylwestrowicz (bębny) i Mateusz Nowak (bas):

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Order za sen" to jest szczególna piosenka, ponieważ tekst pochodzi jeszcze z Nocnego Pociągu. (...) Piosenkę zagraliśmy jako ciekawostkę i taką klamrę między tym, co się działo najpierw w Tczewie a później w Toruniu w Od Nowie, tam gdzie Republika debiutowała.

W koncercie wzięli udział także inni artyści: Ania Dąbrowska, Kazia Kowalska, Marcelina, Jacek Bryndal, Rogucki, Sztywny Pal Azji i Hańba!. Krakowska Hańba! otrzymała z rąk prezydenta Torunia Michała Zalewskiego Nagrodę Artystyczną im. Grzegorza Ciechowskiego.

Nasi goście opowiadali także o repertuarze, który tworzył Ciechowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Przeklinam Cię za to" to utwór o Jacku Klińskim i o sytuacji, która spowodowała, że go już nie ma między nami.

Do studia wpadł także gitarzysta Czarnych Kwiatów Robert Czajkowski. A Zbyszek opowiedział o swojej znajomości z Grzegorzem Ciechowskim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamiętam Grzegorza jako takiego twardego chłopaka, który nie pozwoliłby sobie w kaszę nadmuchać, twardziela. Pożyczałem mu rękawice bokserskie, bo lubił się tak się troszkę poczubić. (Zbigniew Sylwestrowicz)

Czarne Kwiaty zapraszają na koncerty:

14 stycznia - Sztum, WOŚP
19 styczia - Wejherowo, Samotna F
20 stycznia - Olsztyn, Pub Sarmata
17 lutego - Gdańsk, Paszcza Lwa

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe