MIŁO! i bezpiecznie. Samochód lepiej zostawić w garażu

  • 01.04.2022, 13:41
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
MIŁO! i bezpiecznie. Samochód lepiej zostawić w garażu fot. rower.tczew.pl

Podziel się:

Oceń:

Trwa II edycja kampanii edukacyjnej w tczewskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Urząd Miejski zachęca dzieci oraz ich rodziców do aktywnego docierania do placówek edukacyjnych.

 

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych dzieci!

 

Kampania edukacyjna "MIŁO! w mieście" ma zmniejszyć odsetek dzieci dowożonych samochodem do przedszkoli i szkół. Ma także za zadanie zwiększyć aktywność mobilną oraz skłonić dzieci i ich opiekunów do wyboru innego sposobu dotarcia do szkół czy przedszkoli, niż samochód. Pojawiły się jednak wyjątki: 

 

Zdarzają się sytuacje w życiu, że musicie jednak skorzystać z samochodu w dotarciu do szkoły/przedszkola. Możliwe, że mieszkacie poza Tczewem lub od razu po dostarczeniu dziecka do placówki edukacyjnej ruszacie do pracy poza miasto. W związku z tym dopuszczamy w kampanii docieranie samochodem pod warunkiem zaparkowania pojazdu min. 200 m od szkoły/przedszkola i pokonania tego odcinka (tylko 3 min. w jedną stronę) w sposób aktywny. 

- Grzegorz Pawlikowski, specjalista ds. polityki rowerowej UM w Tczewie

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Przypomnijmy, głównym celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa pod szkołami i przedszkolami oraz w jej najbliższym otoczeniu, poprzez zmniejszenie ilości jeżdżących tam samochodów.

 

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych dzieci!

 

Czytaj także: MIŁO! w mieście. Kolejna edycja kampanii skierowanej do najmłodszych i ich rodziców

 

Klikając na poniższą grafikę otworzycie wszystkie miejsca, które uczestniczą w tegorocznej kampanii, z zaznaczonym obszarem 200 m wokół każdego przedszkola i szkoły:

 

źródło: Tczew - Miasto dla Rowerów / Facebook

Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe