czwartek, 25 kwietnia 2024 11:07

"Zacząłem jeździć jako 12-latek". Olek Lewandowski - mistrz jeździectwa i maturzysta z Tczewa [ROZMOWA]

Tczewianin Aleksander Lewandowski został wicemistrzem Polski młodych jeźdźców w skokach przez przeszkody. Mimo bardzo napiętych grafików - przygotowań m.in. do matury oraz kolejnych startów - młody mistrz odwiedził nasze studio, by opowiedzieć więcej o swojej pasji.

Autor: fot. Patryk Kropidłowski

Młody mistrz

18-letni tczewianin Aleksander Lewandowski, uczeń I Liceum ogólnokształcącego w Tczewie, tegoroczny maturzysta, wywalczył kolejny sukces w mistrzostwach Polski w jeździectwie. W skokach przez przeszkody w kategorii młodych jeźdźców zajął drugie miejsce.

Zawody odbyły się niedawno w Lesznie. Olek bronił tytułu mistrza Polski wywalczonego w tej kategorii w ubiegłym roku. Ze zdobycia wicemistrzostwa jest jednak bardzo zadowolony, ponieważ ze względu na przygotowania do matury, w tym sezonie poświęcał treningom mniej czasu niż wcześniej. Srebrny medal Olek osiągnął - tak jak swoje wcześniejsze sukcesy -  dosiadając belgijskiej klaczy Jazzmir. Trenerami tczewianina są obecnie Adam Nicpoń i Jacek Zagor.

O szczegółach rywalizacji, treningach, przygotowaniach do matury i planach na przyszłość Olek opowiedział na naszej antenie w rozmowie z Patrykiem Kropidłowskim:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W stajni tak naprawdę jestem codziennie. Aktualnie jeszcze uczęszczam do szkoły, to mój dzień stajenny zaczyna się od godz. 16:00 i spędzam tam czas do 20:00, czasem do 21:00, zależy ile jest roboty do zrobienia z tym zwierzakami.

- Aleksander Lewandowski, mistrz jeździectwa

Tegoroczną Mistrzynią Polski młodych jeźdźców została Aleksandra Kierznowska. Brązowy medal zdobyła Klara Kozioł. Sukcesy Aleksandra Lewandowskiego można śledzić na FB: www.facebook.com/AlHorsejumper.