Podsumowano akcję "Tczew dla Ukrainy"

  • 04.04.2022, 12:49
  • Redakcja (Aleksandra Hotowy)
Podsumowano akcję "Tczew dla Ukrainy" fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 3 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie podsumowano akcję pomocową zorganizowaną przez osoby prywatne i organizacje pozarządowe, skierowaną do uchodźców z Ukrainy, którzy po 23 lutego przybyli do naszego miasta.

 

Wspólne działania społeczników na rzecz uchodźców

 

W ramach podsumowania, w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie spotkali się wolontariusze, którzy przez ostatnie tygodnie pomagali w organizacji akcji "Tczew dla Ukrainy". W podziękowaniu za ciężka pracę dla wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w działania pomocowe wystąpiła Magdalena Bukowska. Wśród zebranych osób byli społecznicy z Tczewa, przedstawiciele społeczności ukraińskiej w naszym mieście i kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy w pierwszych dniach po wybuchu wojny zajmowali się zbieraniem, sortowanie i pakowaniem rzeczy niezbędnych do udzielenia pierwszej pomocy nowo przybyłym do naszego miasta obywatelom i obywatelkom Ukrainy.

 

Akcja "Tczew dla Ukrainy" to akcja oddolna, zorganizowana przez wolontariuszy, którzy reprezentują równe środowiska. Ta akcja urosła do bardzo dużych rozmiarów, na razie nie jesteśmy w stanie się zatrzymać i nie możemy się zatrzymać.

- Michał Wieczorkowski, Fundacja dla Tczewa, #TczewdlaUkrainy

 

Jak podkreślają organizatorzy, tylko w ciągu trzech pierwszych tygodni od momentu rozpoczęcia zbiórek, udało się wydać m.in.  1155 paczek ze wsparciem. Kilkadziesiąt osób trafiło do Tczewa dzięki transportowi, który zorganizowali społecznicy. Obecnie organizatorzy akcji stoją przed nowym wyzwaniem, jakim jest przeformułowanie akcji pomocowej. Największą potrzebą jest zapewnienie wyżywienia wszystkim uchodźcom, którzy przebywają w Tczewie. 

 

Przed nami wiele rzeczy. Będziemy chcieli się opiekować tymi osobami. Przygotowujemy się z World Central Kitchen, aby karmić sporą grupę, nawet 200-300 osób, tutaj na terenie miasta. Chcemy zapewnić im posiłki. 

- Michał Wieczorkowski, Fundacja dla Tczewa, #TczewdlaUkrainy

 

Przypominamy też o zbiórce prowadzonej na ten cel przez Migrant Info Point, o której przeczytacie tutaj: Nakryj stół rodzinie. Zbiórka dla uchodźców [ROZMOWA].

Redakcja (Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe