Wyznaczają trendy, mówią, co kupować. Najbardziej wpływowi w polskim internecie

 • 07.04.2022, 12:42
 • News4Media
Wyznaczają trendy, mówią, co kupować. Najbardziej wpływowi w polskim internecie iStock

Podziel się:

Oceń:

Wiemy, jak wygląda najnowsza edycja rankingu najbardziej wpływowych influencerów. Ranking przedstawił See Bloggers, czyli twórcy największego w Polsce corocznego festiwalu infulencerów.

Twórcy zestawienia zaznaczają, że miniony rok był kolejnym rokiem pandemicznym pełnym zawirowań społecznych i gospodarczych. To sprawiło, że głos osobowości internetowych stał się jeszcze bardziej słyszalny. Co więcej, nie skupiają się one już wyłącznie na rozrywce, ale swoje kanały rozwijają w innych kierunkach. Angażują się w sprawy społeczne i dostarczają aktualnych informacji. Wyrażają się w sprawach społecznych i zajmują konkretne stanowiska.

„Nie oznacza to, że ich rola w kontekście biznesu zmalała, przeciwnie, umocnili swoją pozycję jako promotorzy produktów i marek, a niejednokrotnie wykorzystywali swoje zasięgi, wiedzę i doświadczenie do budowania biznesów opartych o własne produkty” – analizują autorzy raportu.

 

Jak powstawał ranking?

 

Analitycy wzięli pod uwagę kilka czynników. Na przykład liczbę obserwujących, polubień, udostępnień i komentarzy. Sprawdzono liczbę odwiedzin danego bloga oraz zachodzące interakcje z odbiorcami. Po zebraniu i opracowaniu tych danych udało się stworzyć listę najbardziej wpływowych osób w kilku kategoriach oraz nakreślić ranking główny.

 

Wyniki

 

W kategorii „Osoby publiczne” zwyciężyła była karateczka, promotorka aktywności fizycznej i posiadające własne marki Anna Lewandowska. Żona piłkarza Roberta Lewandowska wyprzedziła podróżniczkę i dziennikarkę, Martynę Wojciechowską oraz Sylwię Przybysz. To młoda celebrytka internetowa i piosenkarka.

W kategorii „Sportowiec” zwycięzcą mógł się być tylko Robert Lewandowski. Za nim znalazła się zawodniczka sportów walki Joanna Jędrzejczyk, a także przedstawiciel tej samej dyscypliny Jan Błaczowicz.

Kategorię „Polskich instagramerów” wygrała Deynn. Za nią znajduje się Littlemooonster96 oraz Ola Nowak.

Co do blogerów, to pierwsza trójka prezentuje się następująco: Bakusiowo (tematyka parentingowa), Make Life Easier (prowadzony przez Katarzynę Tusk) i Janina Daily (lifestyle prowadzony przez Janiną Bąk).

Ranking youtuberów otwiera Friz, czyli lider szalenie popularnej Ekipy. Wyprzedził Wersow i Lexy Chaplin.

Ostatnio coraz popularniejsza staje się aplikacja TikTok. W Polsce jej liderami są: Fredziownik ART, Twins Style oraz Marley and Kuba.

 

Top 10

 

Najważniejszy jednak jest ranking główny, w którym zostały ocenione wszystkie osobowości internetowe. A oto zestawienie:

 1. Robert Lewandowski
 2. Wersow
 3. Friz
 4. Anna Lewandowska
 5. Martyna Wojciechowska
 6. Natsu
 7. Tromba
 8. Monika Kociołek
 9. Julia Kostera
 10. Marcin Dubiel
News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe