23-latek prowadził ciężarówkę pod wpływem amfetaminy. Zatrzymano go w Gniewie

  • 07.04.2022, 12:44
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
23-latek prowadził ciężarówkę pod wpływem amfetaminy. Zatrzymano go w… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Gniewu zatrzymali 23-letniego kierowcę, który kierował pojazdem ciężarowym pod wpływem amfetaminy, nie mając uprawnień. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli narkotyki, które mieszkaniec powiatu sokólskiego miał przy sobie.


Tczewska policja podaje:

 

5 kwietnia przed godziną 13:00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie, że funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który najprawdopodobniej może znajdować się pod wpływem narkotyków. Na drogę krajową nr 91 zostali wysłani mundurowi z Komisariatu Policji w Gniewie. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że 23 letni kierowca był pod wpływem amfetaminy. W związku z tą sytuacją mężczyźnie pobrano krew do badań. Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci zabezpieczyli także amfetaminę, którą chował w ubraniu. Mundurowi znalezione narkotyki przekazali biegłemu do dalszych badań. Stróże prawa 23-letniemu mieszkańcowi powiatu sokólskiego zatrzymali prawo jazdy, a następnie doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu.

- KPP Tczew

 

Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe