Szpitale Tczewskie z dofinansowaniem. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

  • 08.04.2022, 09:30
  • TV Tetka / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Szpitale Tczewskie z dofinansowaniem. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki

Podziel się:

Oceń:

Szpitale Tczewskie otrzymały z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 ponad 320 tys. złotych na zakup sprzętu medycznego.

 

W szpitalu pojawi się nowy sprzęt

 

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich i prezes placówki, Maciej Bieliński podpisali w piątek, 1 kwietnia umowę dotyczącą tego dofinansowania:

 

W piątek, 1 kwietnia podpisaliśmy umowę z wojewodą pomorskim na ponad 320 tys. złotych. To umowa dotycząca zakupu USG, noszy elektrycznych i krzesełka do karetki ZRM-u. 

- Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wcześniej tczewski szpital otrzymał ponad 820 tys. złotych. To środki na windę, USG i doposażenie w miejsca tlenowe Oddziału Pediatrycznego. Zewnętrzna winda będzie przeznaczona głównie dla Oddziału Pediatrii i Oddziału Wewnętrznego. Jej koszt to 600 tys. złotych. Bartosz Listewnik z Telewizji Tetka zapytał prezesa Szpitali Tczewskich, na jakim etapie jest realizacja tego zadania:

 

Jeżeli chodzi o windę to w zeszłym tygodniu, w czwartek (31 marca), zostały otwarte oferty. Wpłynęły trzy oferty, w tym tygodniu, myślę, że nastąpi uzupełnienie dokumentacji i prawdopodobnie w następnym tygodniu, jak wszystko dobrze pójdzie, podpiszemy umowę na budowę. Przetarg zakłada, że w ciągu czterech miesięcy zostanie wybudowana ta winda. 

- Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Największa pula środków, które przyznał wojewoda, wynosząca ponad 1,5 mln zł, trafi do Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Dzięki temu placówka zakupi m.in. przyłóżkowy aparat RTG, ultrasonograf czy zestaw endoskopowy. 

 

źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki

TV Tetka / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe