Malbork: Na jednej posesji znaleziono ponad 440 kg tytoniu i 200 gramów marihuany

  • 08.04.2022, 09:00
  • KPP Malbork / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Malbork: Na jednej posesji znaleziono ponad 440 kg tytoniu i 200 gramów… fot. KPP Malbork

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli ponad 440 kilogramów nielegalnego tytoniu, maszynę do rozdrabniania papierosów w celu odzyskania tytoniu oraz prawie 200 gramów marihuany. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosły blisko 400 tysięcy złotych.

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że na jednej z posesji na terenie malborskiego powiatu, może być przechowywany nielegalny tytoń.

W poniedziałek, 4 kwietnia kryminalni wraz z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali to miejsce i potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia.

 

Podczas przeprowadzonej akcji mundurowi w jednym z budynków gospodarczych znaleźli 38 worków z zawartością tytoniu o łącznej wadze ponad 440 kilogramów oraz specjalistyczną maszynę służącą do rozdrabniania papierosów w celu odzyskania tytoniu. Ponadto, w tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli papierowe torby z suszem roślinnym. Wykonane badania substancji wykazały, że jest to prawie 200 gramów marihuany.

- KPP Malbork

 

W związku ze sprawą została zatrzymana 47-letnia właścicielka posesji. Kobieta usłyszała zarzuty uprawy konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Zabezpieczony tytoń wraz z maszyną zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonym postępowaniu. Jak wstępnie oszacowano, uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa, z tego nielegalnego procederu, wyniosło prawie 400 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa skarbowe grozi kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

KPP Malbork / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe