Najpierw święta, potem majówka. Uczniowie będą mieli sporo wolnego

  • 08.04.2022, 13:00
  • News4Media
Najpierw święta, potem majówka. Uczniowie będą mieli sporo wolnego for. News4Media

Podziel się:

Oceń:

W tym roku Wielkanoc przypada 17-18 kwietnia. Tradycyjnie na czas świąt uczniowie będą mieli kilkudniową przerwę w nauce. Chwilę później wolne będą mieli dzięki majówce.

 

Wolne dni

 

Przed Wielkanocą uczniowie będą mieli wolne od czwartku 14 kwietnia. Po świętach wrócą do szkoły w środę 20 kwietnia. W sumie będą mieli 6 wolnych dni.

Powoli zbliża się też majówka. 1 maja, czyli Święto Pracy, w tym roku przypada - niestety - w niedzielę. Święto Konstytucji, które obchodzimy 3 maja, we wtorek. Dzięki takiemu układowi kalendarza minister edukacji uznał, że poniedziałek 2 maja również będzie dniem wolnym od nauki. W sumie majówkowy weekend wydłuży się do 4 dni.

To, czy wydłuży się również weekend poprzedzony Bożym Ciałem (wypada w czwartek 16 czerwca), zależy od indywidualnych decyzji dyrektorów szkół. Mają oni do dyspozycji dni dyrektorskie. I zwykle dzień po Bożym Ciele jest wolny od nauki.

Rok szkolny 2021/2022 kończy się w piątek 24 czerwca.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe