Kosmos jest bliżej, niż nam się wydaje [ROZMOWA]

  • 30.12.2017, 12:42 (aktualizacja 30.12.2017 13:41)
  • H. Brzezińska, F. Jędruch
Kosmos jest bliżej, niż nam się wydaje [ROZMOWA]
Podziel się:
Oceń:
W piąteczkowej audycji porannej gościliśmy Damiana Mayera, który o bliskim kosmosie i budowaniu modeli rakiet wie bardzo dużo.

Tczewianin Damian Mayer przez trzy lata w Centrum Kultury i Sztuki prowadził pracownię rakietową. Teraz założył własną firmę, która skupia się na rozwoju małych rakiet sondujących, balonów meteo i podzespołów elektronicznych, a także ma wspomagać amatorów astronautyki oraz modelarstwa rakietowego. 

W piąteczkowej audycji rozmawialiśmy m.in. o Near Space Technologies i planach na 2018 rok.

 

H. Brzezińska, F. Jędruch

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Space invaders
Space invaders 30.12.2017, 23:03
Odkąd Polacy przestali latać w kosmos to jesteśmy gdzieś na szarym końcu w galaktycznym wyścigu technologicznym. Czas już aby obecny rząd uwzględnił w przyszłorocznym budżecie finanse na kolonizację Księżyca. Jeśli zbudujemy na Księżycu polską bazę to będziemy mieli przyczółek na podbój innych ciał niebieskich. Ja to widzę, widzę polskiego satelitę telekomunikacyjnego z logo UNITRA okrążającego ziemię, widzę startującą rakietę z napisem P O L S K A, startującą z Kosmodromu na Helu. Rosja już w 2030 planuje latać na Księżyc, a rakiety turystyczne będą się toczyć w ich fabrykach jak parówki. Kiedyś mogliśmy mieć Madagaskar, ale nie wyszło. Dziś musimy mieć księżyc. Bądźmy tam pierwsi i pokażmy gest Kozakiewicza wszystkim niedowiarkom.
Jolka
Jolka 30.12.2017, 13:54
Czy z 50 km widać już te żółwie dźwigające Ziemię? ;)
Dr. Nauk
Dr. Nauk 30.12.2017, 14:26
Teoria z żółwiami to już dawno została obalona. Wszyscy wiedzą, że Ziemia ma kształt banana.

Pozostałe