Wystartował ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł"

  • 12.04.2022, 08:00
  • Biuro Prewencji KGP / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Wystartował ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł" fot. Biuro Prewencji KGP

Podziel się:

Oceń:

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zaprasza do udziału w konkursie "Policjant, który mi pomógł". Jego najważniejszym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów zaangażowanych w pomoc pokrzywdzonym.

 

Istotą przedsięwzięcia jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

- Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji

 

 

O szczegółach konkursu mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Konkurs "Policjant, który mi pomógł" jest kolejnym działaniem polskiej policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób. Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

 

Zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: [email protected].

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja

 

Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci trzech ostatnich edycji konkursu. 

 

Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Biuro Prewencji KGP / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe