Tczew: Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych

  • 12.04.2022, 07:30
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Tczew: Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych fot. MBP w Tczewie / Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

 

Wystarczy lubić czytanie i rozmawiać o lekturze

 

Co miesiąc tematem spotkania jest inna książka. By dołączyć do klubu nie trzeba się zapisywać, nie trzeba znać się na literaturze i prowadzić poważnych dyskusji. Wystarczy lubić czytanie i rozmawiać o lekturze.

- MBP w Tczewie

 

Na kwietniowym spotkaniu uczestnicy będą rozmawiać o książce "Shuggie Bain" Douglasa Stuarta.

 

Biblioteka na ulicy Kościuszki

 

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych odbędzie się w środę, 27 kwietnia o 16:15 w bibliotece na ul. Kościuszki 2 w Tczewie

 


 

"Shuggie Bain" Douglas Stuart (Wydawnictwo Poznańskie)

Najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Powieść o granicach miłości, która rozbudza uczucia i zostaje w człowieku na zawsze.

Agnes Bain od zawsze oczekiwała od życia czegoś więcej. Marzyła o domu, o życiu na własny rachunek, w którym za wszystko płaciłaby z góry. Kiedy jej uganiający się za spódniczkami mąż postanawia, że ma jej dość, kobieta i trójka jej dzieci zostaje uwięzionych w górniczym mieście, przetrzebionym przez reformy Margaret Thatcher. Agnes coraz częściej szuka ratunku w alkoholu i wkrótce to na dzieciach spocznie obowiązek uratowania matki. Okazuje się to niemożliwe i jedno po drugim bliscy ją opuszczają, aż zostaje tylko on, Shuggie.

Jej najmłodszy syn wierzy w matkę jak nikt i walczy o nią do końca. Przy tym jednak sam zmaga się z problemami. Wszyscy wokół zgadzają się bowiem, że Shuggie „do normalnych nie należy”, mimo iż chłopak stara się z całych sił. Agnes chce mu pomóc, ale uzależnienie przyćmiewa w jej życiu wszystko, łącznie z ukochanym synem.

Nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich - w tym do Nagrody Bookera i National Book Award - łamiąca serce opowieść o uzależnieniu, seksualności i miłości, przywołująca na myśl dzieła Édouarda Louisa, Alana Hollinghursta czy Hanyi Yanagihary.

- www.lubimyczytac.pl

Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe