Czarnomorsk - miasto partnerskie Tczewa w Ukrainie zwróciło się do władz miasta o pomoc

  • 12.04.2022, 13:12
  • Redakcja (Aleksandra Hotowy)
Czarnomorsk - miasto partnerskie Tczewa w Ukrainie zwróciło się do władz… fot. Чорноморськ. Ми - разом! (fb)

Podziel się:

Oceń:

Władze partnerskiego Czarnomorska poprosiły Urząd Miejski w Tczewie o przyjęcie 50 osób - matek z dziećmi. Miasto przygotowuje dla uchodźczyń miejsca zbiorowego pobytu.

 

Miasto przyjmuje kolejnych uchodźców z Ukrainy

 

Czarnomorsk, czyli miasto partnerskie Tczewa znajduje się zaledwie 20 kilometrów od Odessy. Ponieważ działania wojsk rosyjskich obecnie koncentrują się w rejonie Morza Czarnego, znajdujące się w obwodzie odeskim miasto, chcąc ochronić matki z dziećmi, zwróciło się do Tczewa z prośbą o pomoc. Ponieważ władze samorządowe podkreślały wielokrotnie chęć pomocy Czarnomorskowi, mer tego miasta poprosił o schronienie dla swoich mieszkańców. Do Tczewa przybędzie grupa 50 osób, głównie kobiet i dzieci. Zamieszkają m.in. w świetlicy na osiedlu Witosa i w punkcie interwencyjnym na ulicy Podgórnej. 

 

Przygotowujemy w tej chwili punkty masowego pobytu, w oparciu o świetlicę na Górkach i o pomieszczenia zrewitalizowanego budynku na ulicy Podgórnej. 50 osób, zobaczymy co będzie dalej.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Społecznicy i ludzie dobrej woli proszeni o pomoc

 

Urząd Miejski w Tczewie rozpoczął już przygotowywanie tych miejsc tak, aby mogły służyć długoterminowo. Jednak po raz kolejny uchodźcom muszą pomóc sami mieszkańcy Tczewa. Miasto zwraca się bowiem do społeczników i ludzi dobrej woli o umeblowanie i zapewnienie sprzętu AGD w udostępnionych miejscach.

 

Rozpoczęliśmy już przygotowywanie miejsc zakwaterowania dla uchodźców - mamy łóżka, materace, pościele, jednak potrzebne są m.in. półki, szafy, pralki, suszarki. Cały czas potrzebne są także produkty do naszego sklepu społecznego przy ul. Żwirki 40 (na targowisku Manhattan), gdzie obywatele Ukrainy za darmo otrzymują m.in. żywność, środki czystości, higieny i ubrania.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Redakcja (Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe