piątek, 19 kwietnia 2024 03:49

Derby Kociewia dla Starogardu. Pomorskie ekipy poza fazą play-off

Za nami derby Kociewia. Na parkiecie zmierzyły się w niedzielę koszykarskie drużyny ze Starogardu Gdańskiego i Pelplina. Kociewskie Diabły po zaciętej walce ostatecznie pokonały Deckę Pelplin 78:65, jednak nie zakwalifikowały się do fazy play-off Suzuki 1 Ligi Mężczyzn.

Autor: fot. Klub Koszykarski Decka Pelplin [FB]

W niedzielę (10.04) wieczorem Decka Pelplin w kociewskich derbach podejmowała SKS Starogard Gdański. Był to ostatni mecz rundy zasadniczej Suzuki pierwszej ligi koszykówki. Z tej okazji hala sportowa w Pelplinie zapełniła się do ostatniego wolnego miejsca kibicami obydwóch zespołów, którzy przygotowali dla koszykarzy gorącą atmosferę.

Dla SKS-u mecz miał duże znaczenie, bo walczył jeszcze o co najmniej ósme miejsce dające udział w play-off, co przed sezonem zdawało się celem minimum dla koszykarzy ze Starogardu. Starogardzianie musieli jednak liczyć na potknięcia innych rywali i pewnie wygrać w Pelplinie. Decka miała już zapewniony swój cel, czyli utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek, jednak nie zamierzała ułatwiać zadania rywalom.

I tak pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i zakończyła się remisem 35:35. Jednak w trzeciej kwarcie znacznie lepszy okazał się SKS i w końcowej odsłonie meczu nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Starogardzianie wygrali 78:65, jednak nie dało im to awansu do fazy play-off, ostatecznie zajęli dziewiąte miejsce i podobnie jak zespół z Pelplina zakończyli zmagania w tym sezonie.