Powitaliśmy Nowy Rok!

  • 1.01.2018, 14:11 (aktualizacja 01.01.2018 15:23)
  • Barbara Jackiewicz, Filip Jędruch, Piotr Stolc, Patryk Kropidłowski / Radio Tczew
Powitaliśmy Nowy Rok!
Podziel się:
Oceń:
Były fajerwerki i szampan. Styczeń to też czas nowych planów

Ostatniego dnia roku 2017 w naszym studiu mieliśmy niespodziewanych gości z zagranicy. Red. Patryk Kropidłowski rozmawiał z Aelitą, Konstantinem i Georgijem, przedstawicielami trzech krajów: Rosji, Ukrainy i Gruzji o tym, jak spędza się w tych krajach Sylwestra i czemu czasem trwa to prawie miesiąc. Goście złożyli też Słuchaczom życzenia noworoczne w swoich językach:

Na Ukrainie mamy bardzo dużo wolnego. Święta zaczynają się 24 grudnia, a kończą aż 14 stycznia.

A my dołączamy życząc Słuchaczom zdrowia i pomyślności na wszystkie 365 dni nowego 2018 roku.

Jak mieszkańcy województwa pomorskiego witali Nowy Rok? 

Słupszczanie zobaczyli akrobacje i pokazy cyrkowe bez zwierząt oraz fire show. Z fajerwerków zrezygnował także Hel. Wystrzałowo było natomiast w Wejherowie, Gdańsku, Sopocie i Gdyni oraz w Malborku.

Sylwestrowa noc w Tczewie upłynęła dość spokojnie. O północy na Kanonce tczewianie jak co roku oglądali pokaz sztucznych ogni przygotowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Mieszkańcy bezpiecznie korzystali ze środków pirotechnicznych. Służby nie miały dużo pracy, poza drobnymi interwencjami związanymi z zakłócaniem porządku. Pozostanie tylko sprzątnąć ulice z pozostałości po fajerwerkach. 

To wcale nie koniec powitań nowego roku w regionie

Starogardzianie 1 stycznia 2018 o 19:30 spotkają się na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny, by powitać nowy rok wspólnie z prezydentem Januszem Stankowiakiem, ciepłymi napojami, grochówką i sztucznymi ogniami (o 20:00). Ale największa fajerwerkowa uczta odbędzie się w Nowy Rok w Skarszewach - kilkunastominutowy pokaz po mszy świętej o 18:00 przygotowują wspólnie parafia św. Maksymiliana Kolbego, Urząd Miejski w Skarszewach i dwie lokalne firmy.

Sklepy pozamykane

Przypominamy, że 1 stycznia zamknięte są wielkopowierzchniowe sklepy. Szansa na zrobienie zakupów jest na stacjach benzynowych i na dworcach oraz w tych małych sklepach osiedlowych, w których właściciel lub dzierżawca sam stoi za ladą. Warto zapamiętać, że podobnie będzie już w najbliższą sobotę, 6 stycznia - w święto Trzech Króli większość sklepów będzie zamknięta.

Nowy Rok to także czas podejmowania nowych wyzwań

Plany, zmiany, postanowienia - to zaprząta głowy części z nas. Red. Piotr Stolc sprawdzał, czy tczewianie podejmują się nowych wyzwań:

Barbara Jackiewicz, Filip Jędruch, Piotr Stolc, Patryk Kropidłowski / Radio Tczew

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maria
Maria 1.01.2018, 15:14
Żeby nie było gorzej :)

Pozostałe