Wkrótce odbędzie się V Przegląd Taneczny Starogardzkiego Centrum Kultury

  • 16.04.2022, 08:03
  • SCK / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Wkrótce odbędzie się V Przegląd Taneczny Starogardzkiego Centrum Kultury źródło: Starogardzkie Centrum Kultury

Podziel się:

Oceń:

Po dwuletniej przerwie Starogardzkie Centrum Kultury ponownie organizuje imprezę "Sala 215 - V Przegląd Działań Tanecznych SCK". 24 kwietnia o godz. 16:00 na sali widowiskowej SCK zaprezentują się w specjalnych pokazach uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych przez instruktorów i trenerów z SCK. Wstęp jest wolny.

 

"Łączy ich sala nr 215"

 

Jak podaje Starogardzkie Centrum Kultury, na scenie zaprezentują się tancerki baletowe, pary trenujące taniec towarzyski oraz tancerze hip hop dance.

 

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów z SCK, dzięki którym tancerze mogą się rozwijać w wielu technikach, podnosząc poziom swoich umiejętności. Łączy ich sala nr 215, na której trenują i rozwijają swój kunszt.

 

Sala 215, inaczej sala baletowa lub sala lustrzana, mieści się na drugim piętrze w Starogardzkim Centrum Kultury. Instytucja podaje, że to właśnie tam od początku lat 90. odbywają się zajęcia z tańca. Na początku były to tylko kursy tańca towarzyskiego ale z czasem odbywały się tam treningi innych technik tanecznych.

 

Kolejnym pretekstem do zorganizowania imprezy tanecznej jest zbliżający się Międzynarodowy Dzień Tańca przypadający 29 kwietnia – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. "Sala 215. V Przegląd Działań Tanecznych", organizowany przez Starogardzkie Centrum Kultury wpisuje się w obchody tego święta.

- Starogardzkie Centrum Kultury

 

Instruktorzy dodają, że impreza jest doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą SCK dla osób, które chciałyby zacząć przygodę z nauką tańca.

 

Przeczytaj także: Wyjątkowy koncert pieśni polskich i ukraińskich. Już 23 kwietnia w Starogardzie Gdańskim

SCK / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe