Spotkania on-line dla osób wspierających uchodźców

  • 14.04.2022, 08:00
  • www.metropoliagdansk.pl / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Spotkania on-line dla osób wspierających uchodźców fot. www.metropoliagdansk.pl

Podziel się:

Oceń:

"Pomorskie spotkania on-line" organizują Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach unijnego projektu Europejska Platforma Integracji Miast (EPIC).

Informacje pochodzą ze strony www.metropoliagdansk.pl.

 

"Pomorskie spotkania online" przygotowane zostały dla osób, które pomagają uchodźcom w zadomowieniu się i zbudowaniu nowego życia w naszym regionie. Spotkania odbywają się cyklicznie na platformie zoom.

Udział w nich jest bezpłatny.

.

1. Dla kadr instytucji kultury – o bezpiecznych przestrzeniach dla uchodźców.

W każdą środę 15:00 - 17:00 >>> LINK DO SPOTKAŃ <<<

 

2. Dla psychologów i terapeutów – o wsparciu osób w uchodźstwie.

W każdą środę 12:00 - 14:00 >>> LINK DO SPOTKAŃ <<<

 

3. Dla pracowników/czek socjalnych i wolontariuszy/ek – o wsparciu osób w uchodźstwie.

W każdy czwartek 13:00 - 15:00 >>> LINK DO SPOTKAŃ <<<

 

4. Dla mieszkańców goszczących osoby uciekające przed wojną.

W każdy czwartek 18:00 - 20:00 >>> LINK DO SPOTKAŃ <<<

 

5. Dla doradców zawodowych – o wsparciu osób w uchodźstwie.

W każdy piątek 10:00 - 12:00 >>> LINK DO SPOTKAŃ <<<

 

Metropolia dla imigrantów

 

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot od blisko 2 lat jako jedyna metropolia w Polsce wprowadza systemowe rozwiązania dla cudzoziemców, zawarte w Standardzie Minimum w Integracji Imigrantów (SMI). Dokument jest zestawem działań, które powinna realizować każda gmina i powiat w metropolii. Znalazły się w nim takie kwestie, jak wsparcie zawodowe, porady prawne, kursy języka polskiego, przygotowanie szkół do przyjęcia uczniów z doświadczeniem migracji, a także szkolenia dla urzędników i utworzenie powiatowych zespołów ds. migracji.

- www.metropoliagdansk.pl

 

Aby usprawnić proces włączania imigrantów w życie mieszkańców naszego regionu, bierzemy również udział w unijnym projekcie: Europejska Platforma Integracji Miast (EPIC), finansowanym z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Uczestniczą w nim partnerzy z: Chorwacji (Sisak), Niemiec (Oberhausen), Grecji (Janina i Saloniki), Włoch (Brescia i Sardynia), Polski (OMGGS), Portugalii (Lizbona) i Hiszpanii (Alcorcón).

 

Dzielimy się wiedzą, doświadczeniami m.in. w zakresie podnoszenia kwalifikacji nauczycieli, integracji dzieci z doświadczeniami migracyjnymi, wdrażamy rozwiązania, które sprawdziły się w partnerskich krajach. Wszystko to ma służyć integracji imigrantów na szczeblu lokalnym. Dążymy do tego, aby integracja przestała być wyzwaniem, a imigranci stali się pełnoprawnymi mieszkańcami naszego regionu.

- Marta Siciarek, członkini prezydium Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych OMGGS, koordynująca regionalną politykę migracyjną z ramienia Samorządu Województwa Pomorskiego

 

“Kultura włącza”

 

Z myślą m.in. o imigrantach rozpoczyna się też realizacja projektu “Kultura włącza”. We współpracy z Biblioteką Narodową w Oslo oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku przeszkolimy 300 pracowników oraz opracowany zostanie podręcznik dobrych praktyk, dzięki któremu biblioteki i domy kultury na terenie OMGGS będą bardziej dostępne.

www.metropoliagdansk.pl / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe