Konkurs dla przedszkoli i szkół - "ekoLOGICZNA Gmina"

  • 15.04.2022, 08:00
  • Gmina Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Konkurs dla przedszkoli i szkół - "ekoLOGICZNA Gmina" fot. Gmina Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Wycieczka do zakładu przetwarzania Maya Victory, lodówka z recyklingu przerobiona na bibliotekę oraz książki ekologiczne, to tylko niektóre nagrody, które mogą zdobyć uczniowie klas 1-8 w konkursie organizowanym wspólnie z Gminą Starogard Gdański, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Konkurs potrwa do 28 kwietnia.

 

Dbałość o środowisko naturalne to jedno z priorytetowych działań gminy, dlatego chcemy edukować naszych mieszkańców od najmłodszych lat, pokazując, że łatwo jest być eko. Realizowanie praktycznych warsztatów oraz dostarczanie oryginalnych materiałów edukacyjnych przez Fundację Odzyskaj Środowisko to także dowód na to, że nowoczesna edukacja ekologiczna może być ciekawą przygodą. Zachęcam wszystkich naszych uczniów do udziału w konkursie.

- Magdalena Forc-Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański

 

Zadania konkursowe podzielone zostały według kategorii wiekowych. Przedszkolaki zmierzą się z zadaniem narysowania swojej miejscowości tak, by pokazać jak gmina dba o przyrodę. Uczniowie klas I-III sprawdzą się w roli artystów-designerów tworząc makietę gminy w nurcie trash art. Z kolei uczniowie klas IV-VIII będą mieli za zadanie nakręcić krótki film promujący działania ekologiczne gminy.

Oprócz konkursu, szkoły i przedszkola z terenu Gminy Starogard Gdański otrzymają specjalny pakiet materiałów edukacyjnych, w tym scenariusz lekcji o selektywnej zbiórce elektrośmieci.

 

Działamy poza schematem, pokazując praktyczny wymiar recyklingu. Unikatowe zajęcia w nurcie trash art, zabawy i gry ekologiczne oraz wycieczka do profesjonalnego zakładu przetwarzania Maya Victory pokazują jak wygląda recykling w praktyce. Dzieci i młodzież nie tylko usłyszą dlaczego selektywna zbiórka jest ważna, ale zobaczą jej praktyczną odsłonę.

- Karolina Kędzierska, Fundacja Odzyskaj Środowisko

 

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie Szkolne Centrum Recyklingu. Regulamin dostępny jest w załączniku. 

Gmina Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe