Sezon motocyklowy rozpoczęty. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę

  • 15.04.2022, 08:30
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Sezon motocyklowy rozpoczęty. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Sezon motocyklowy rozpoczął się już na dobre. Odnotowano już pierwsze wypadki z udziałem kierowców jednośladów. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych, a przede wszystkim dostosowywanie prędkości do warunków ruchu.

Jak pokazują statystyki policyjne, w sezonie letnim znacznie wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Kierowcy jednośladów uczestniczą w wypadkach drogowych najczęściej podczas manewrów wyprzedzania, omijania czy zmiany kierunku ruchu. Mimo, że policjanci apelują o rozwagę, ciągle dochodzi do kolejnych wypadków na drodze.

 

Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, a ulice nie służą do sprawdzania naszych umiejętności i testowania swoich pojazdów. Aby nie stać się ofiarą wypadku czy kolizji obserwujmy drogę zarówno przed jak i za naszym pojazdem. Korzystajmy z zasady ograniczonego zaufania oraz utrzymujmy bezpieczną odległość od poprzedzających pojazdów, a stosowanie się do powyższych zaleceń na pewno nie pozostanie bez wpływu dla naszego wspólnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- KPP Starogard Gdański

 

W powiecie starogardzkim ostatnie zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty odnotowano w miniony wtorek (12 kwietnia) w miejscowości Bobowo, gdzie kierowca jednośladu w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami zderzył się z nissanem. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe