Groził, że zabije rodzinę i wymachiwał nożem. - Przemoc nie jest sprawą prywatną - przypominają policjanci

  • 04.01.2018, 18:47 (aktualizacja 04.01.2018, 18:57)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew / KPP Tczew
Groził, że zabije rodzinę i wymachiwał nożem. - Przemoc nie jest sprawą prywatną - przypominają policjanci

Podziel się:

Oceń:

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 37-latkowi za przemoc w rodzinie. Mężczyzna, wymachując nożem, mówił, że zabije bliskich.

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 37-latkowi zatrzymanemu w poniedziałek (01.01.2018) przez tczewskich policjantów. Nietrzeźwy sprawca podczas awantury domowej wymachując nożem groził wszystkim członkom rodziny pozbawieniem życia. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna stosuje przemoc domową od dłuższego czasu, dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 37-latkowi dwa zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad rodziną oraz gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres jednego roku. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, a przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym jak przemoc wobec innych osób.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew / KPP Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klemens
Klemens 04.01.2018, 22:35
Był nietrzeźwy i agresywny. Pewnie zażył jakieś twarde narkotyki jak wódka i papierosy. Ale to jest legalne. Więc nikt tego brać pod uwagę nie powinien. Co innego gdyby zażył coś nielegalnego. Śledztwo byłoby rozwojowe.

Pozostałe