Zatrzymano pięciu poszukiwanych mieszkańców powiatu tczewskiego. Co zrobili?

  • 19.04.2022, 12:42
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Zatrzymano pięciu poszukiwanych mieszkańców powiatu tczewskiego. Co zrobili? fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni przed świątecznym weekendem zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 23, 24, 46, 52 oraz 58 lat, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Wszystkie zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu tczewskiego.

Kryminalni ustalili, że za pierwszym z poszukiwanych 23-letnim mężczyzną sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej wykroczenie szalbierstwa. 23-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego wpłacił zasądzoną karę 200 złotych, czym uniknął odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

 

Kolejny zatrzymany został 52-latek, którego mundurowi zauważyli na ulicy Wojska Polskiego. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że tczewski sąd wydał za nim nakaz doprowadzenia za przestępstwo uchylania się od płacenia alimentów. W związku z tym zatrzymany 52-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił na 1,5 miesiąca do zakładu karnego. Kolejne ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 24-latka w jednym z tczewskich mieszkań. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary 40 dni pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.

- KPP Tczew

 

Czwartego z poszukiwanych 58-latka policjanci zatrzymali w Gdańsku w miejscu zatrudnienia. Mundurowi ustalili, że zatrzymany 58-latek był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad rodziną, za co sąd skazał mężczyznę na karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Ostatni z zatrzymanych 46-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego w jednym z mieszkań na terenie Tczewa. Został on skazany wyrokiem sądu na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wszyscy zatrzymani mieszkańcy powiatu tczewskiego trafili do placówek penitencjarnych.

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe