Biblioteka podsumowała Czytelniczy Ekspres

  • 6.01.2018, 11:06 (aktualizacja 08.01.2018 09:40)
  • Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk
Biblioteka podsumowała Czytelniczy Ekspres Marta Irzyk
Podziel się:
Oceń:
Ponad trzy tysiące osób wzięło udział w pierwszej edycji projektu tczewskiej biblioteki.

Przez kilka miesięcy odbyło się ponad czterdzieści spotkań i lekcji, a 12 pisarzy i pisarek odwiedziło nasze miasto.

Gościem pierwszej tegorocznej Bibliofonii była Katarzyna Jędraszka z Miejskiej Biblioteki Publicznej, która podsumowała Czytelniczy Ekspres

Szanowni Państwo,

stworzyliśmy projekt pod nazwą „Czytelniczy Ekspres”, którego głównym celem była promocja czytelnictwa w Tczewie. Ku naszej radości projekt zyskał uznanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako wartościowa forma promocji czytelnictwa i został dofinansowany w ramach konkursu „Promocja Czytelnictwa”, ogłoszonego przez MKiDN. Dzięki projektowi promowaliśmy czytelnictwo książek wśród wszystkich grup wiekowych mieszkańców naszego miasta, doskonale pamiętając o tym, że biblioteki są dzisiaj jednym z nielicznych miejsc w równym stopniu otwartych dla każdego. Zapraszaliśmy do biblioteki na spotkania z autorami i organizowaliśmy warsztaty tematyczne. Wśród odbiorców „Ekspresu” znalazło się wiele osób, które wcześniej nie korzystały z oferty naszej książnicy. Jak widać, biblioteki zmieniają się. Idą z duchem czasu. Wciąż poszerzają swoją ofertę, ale jako bibliotekarze nie zapominamy o naszych najważniejszych zadaniach, wśród których – poza gromadzeniem, opracowaniem, przechowywaniem i ochroną materiałów bibliotecznych – są również: udostępnianie książek, popularyzacja literatury, rozwijanie kultury książki i wszelkich kompetencji czytelniczych. Dowodem tego był również „Czytelniczy Ekspres”. Sukces projektu zachęcił nas do kontynuowania „Czytelniczego Ekspresu” w 2018 roku, dlatego zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, zachęcamy do śledzenia naszej oferty, z której dowiedzą się Państwo, kogo będziemy gościć w kolejnej odsłonie projektu. Ze swej strony zadbamy, by był to czas bardzo dobrze wykorzystany.

Krzysztof Korda

Już wiemy, że w tym roku odbędzie się druga edycja Czytelniczego Ekspresu. Zanim jednak poznamy jego szczegóły, Katarzyna Jędraszka opowiedziała co jeszcze będzie się działo w bibliotece w tym roku. W wakacje odbędą się warsztaty literackie, kontynuowane będą także zajęcia z seniorami. We wrześniu możemy się przygotować na kolejne narodowe czytanie. W marcu zostanie ogłoszona nowa inicjatywa - rodzinny konkurs genealogiczny “Zakorzenieni w Tczewie”.

Biblioteka przygotowała publikację podsumowującą wszystkie wydarzenia związane z Czytelniczym Ekspresem, jest ona dostępna TUTAJ.

 

Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe