Biblioteka podsumowała Czytelniczy Ekspres

  • 06.01.2018, 11:06 (aktualizacja 08.01.2018, 09:40)
  • Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk
Biblioteka podsumowała Czytelniczy Ekspres Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Ponad trzy tysiące osób wzięło udział w pierwszej edycji projektu tczewskiej biblioteki.

Przez kilka miesięcy odbyło się ponad czterdzieści spotkań i lekcji, a 12 pisarzy i pisarek odwiedziło nasze miasto.

Gościem pierwszej tegorocznej Bibliofonii była Katarzyna Jędraszka z Miejskiej Biblioteki Publicznej, która podsumowała Czytelniczy Ekspres

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szanowni Państwo,

stworzyliśmy projekt pod nazwą „Czytelniczy Ekspres”, którego głównym celem była promocja czytelnictwa w Tczewie. Ku naszej radości projekt zyskał uznanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako wartościowa forma promocji czytelnictwa i został dofinansowany w ramach konkursu „Promocja Czytelnictwa”, ogłoszonego przez MKiDN. Dzięki projektowi promowaliśmy czytelnictwo książek wśród wszystkich grup wiekowych mieszkańców naszego miasta, doskonale pamiętając o tym, że biblioteki są dzisiaj jednym z nielicznych miejsc w równym stopniu otwartych dla każdego. Zapraszaliśmy do biblioteki na spotkania z autorami i organizowaliśmy warsztaty tematyczne. Wśród odbiorców „Ekspresu” znalazło się wiele osób, które wcześniej nie korzystały z oferty naszej książnicy. Jak widać, biblioteki zmieniają się. Idą z duchem czasu. Wciąż poszerzają swoją ofertę, ale jako bibliotekarze nie zapominamy o naszych najważniejszych zadaniach, wśród których – poza gromadzeniem, opracowaniem, przechowywaniem i ochroną materiałów bibliotecznych – są również: udostępnianie książek, popularyzacja literatury, rozwijanie kultury książki i wszelkich kompetencji czytelniczych. Dowodem tego był również „Czytelniczy Ekspres”. Sukces projektu zachęcił nas do kontynuowania „Czytelniczego Ekspresu” w 2018 roku, dlatego zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, zachęcamy do śledzenia naszej oferty, z której dowiedzą się Państwo, kogo będziemy gościć w kolejnej odsłonie projektu. Ze swej strony zadbamy, by był to czas bardzo dobrze wykorzystany.

Krzysztof Korda

Już wiemy, że w tym roku odbędzie się druga edycja Czytelniczego Ekspresu. Zanim jednak poznamy jego szczegóły, Katarzyna Jędraszka opowiedziała co jeszcze będzie się działo w bibliotece w tym roku. W wakacje odbędą się warsztaty literackie, kontynuowane będą także zajęcia z seniorami. We wrześniu możemy się przygotować na kolejne narodowe czytanie. W marcu zostanie ogłoszona nowa inicjatywa - rodzinny konkurs genealogiczny “Zakorzenieni w Tczewie”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biblioteka przygotowała publikację podsumowującą wszystkie wydarzenia związane z Czytelniczym Ekspresem, jest ona dostępna TUTAJ.

 

Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe