18 wypadków i 47 nietrzeźwych kierowców. Bilans świąt na pomorskich drogach

  • 20.04.2022, 09:00
  • KWP Gdańsk / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
18 wypadków i 47 nietrzeźwych kierowców. Bilans świąt na pomorskich drogach źródło: pomorska.policja.gov.pl / KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, przez cztery świąteczne dni na pomorskich drogach doszło do 18 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 27 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierowców.

 

Wielkanoc na drogach

 

W Święta Wielkanocne można było zaobserwować większy ruch na pomorskich drogach. W ich trakcie, na drogach województwa pracowało ponad 1000 policjantów pomorskiej drogówki. Jak podają policjanci, sprawdzano nie tylko trzeźwość, ale także sposób przewożenia pasażerów czy korzystanie z pasów bezpieczeństwa:

 

Od piątku do poniedziałku na pomorskich drogach doszło do 18 wypadków drogowych, w których rannych zostało 27 osób, a 3 osoby poniosły śmierć. W ciągu 4 dni pomorscy policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących. Szczególna uwagę mundurowi zwracali na sposób przewożenia pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów. Do kontroli prędkości skierowano zarówno patrole w pojazdach oznakowanych, jak i nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory.

- KWP Gdańsk

 

Tegoroczny bilans wypadków jest dużo wyższy w porównaniu do ubiegłorocznego. Ma to związek z tym, że w zeszłym roku ruch na drogach był mniejszy, co było związane z pandemią. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, w 2021 r. przez cztery dni (od piątku do poniedziałku) odnotowano 14 wypadków, w których 17 osób zostało rannych, a 1 poniosła śmierć.

 

Przeczytaj także: Starogard Gdański: Na komendę zadzwonił kierowca z niemieckiej autostrady. Prosił o pomoc dla kolegi

KWP Gdańsk / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe