Spotkanie online dla pracodawców. Dowiedz się więcej o zatrudnianiu cudzoziemców

  • 20.04.2022, 09:23
  • WUP Gdańsk / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Spotkanie online dla pracodawców. Dowiedz się więcej o zatrudnianiu cudzoziemców źródło: WUP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku zachęca pracodawców do wzięcia udziału w spotkaniu online, które pomoże im zorientować się w temacie legalnego zatrudniania cudzoziemców. Jest ono szczególnie istotne dla tych przedsiębiorców, którzy chcą zatrudnić obywateli Ukrainy.

mat. prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku

 

Coraz więcej firm z regionu decyduje się na przyjmowanie do pracy obcokrajowców. Zainteresowanie tym tematem nie słabnie, zwłaszcza, że na początku roku wprowadzono ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców, są też nowe przepisy specustawy dedykowane obywatelom Ukrainy przybywającym do Polski w wyniku kryzysu wojennego w ich kraju. Pewne kwestie mogą być jednak niejasne, pracodawcy często zastanawiają się, jak i gdzie składać dokumenty, jak postępować, o czym trzeba informować urząd, a o czym nie. Podczas bezpłatnego spotkania online, które odbędzie się 27 kwietnia będą mieli okazję rozwiać swoje wątpliwości i uporządkować to, co już wiedzą. O usługach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców opowiedzą specjaliści z powiatowych urzędów pracy, którzy na co dzień wspierają pracodawców w pozyskiwaniu pracowników z zagranicy.

 

Zatrudnienie pracownika z zagranicy – co warto wiedzieć?

 

Eksperci z powiatowych urzędów pracy w sposób prosty, przystępny i kompleksowy przybliżą pracodawcom tematy dotyczące:
- rejestracji oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom,
- zatrudniania obywateli Ukrainy w oparciu o specustawę,
- wydawania zezwoleń na pracę sezonową,
- informacji na temat tzw. testu rynku pracy.
 

Porozmawiaj z ekspertem, zadaj pytanie

 

W trakcie spotkania będzie można zadawać pytania na czacie, na które odpowiedzą specjaliści z urzędów pracy. Tuż po nim zainteresowani mogą skontaktować się z pracownikami urzędów pracy, aby dopytać o szczegóły.

 

Jak się zapisać na to spotkanie?

 

Należy wysłać zgłoszenie na adres [email protected]. Urzędnicy proszą, aby podać w nim imię oraz nazwisko uczestnika, nazwę firmy oraz miejscowości, w której ma ona siedzibę. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 kwietnia. Przed spotkaniem, które odbędzie się na platformie Webex, uczestnicy otrzymają link do wydarzenia. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Przeczytaj także: W jakich zawodach najłatwiej znaleźć zatrudnienie? Wkrótce VI Tczewskie Targi Pracy [ROZMOWA]

 

WUP Gdańsk / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe