Trzej Królowie poprowadzili rozśpiewane orszaki

  • 6.01.2018, 12:19 (aktualizacja 06.01.2018 18:06)
  • Hanna Brzezińska, Piotr Stolc
Trzej Królowie poprowadzili rozśpiewane orszaki
Podziel się:
Oceń:
W święto Objawienia Pańskiego ulicami Tczewa tradycyjnie przeszły orszaki prowadzone przez Trzech Króli. Wszyscy spotkali się na wspólnym śpiewaniu kolęd na Kanonce.

W tym roku orszaki w Polsce i poza jej granicami zostały zorganizowane pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". W Tczewie uliczne jasełka odbyły się już po raz piąty. 6 stycznia pogoda sprzyjała, by z placu Hallera, spod Fabryki Sztuk i z placu przy pomniku Jana Pawła II Świętego na Suchostrzygach ruszyły rozśpiewane orszaki.

Jeszcze przed startem orszaku z placu Hallera o nastawieniu przed tegoroczna edycją, rodzinnym charakterze święta Trzech Króli i organizowanych z tej okazji konkursach rozmawialiśmy z organizatorem wydarzenia Stefanem Kukowskim.

Na placu Hallera uwagę zebranych skupiali na sobie przebrani uczestnicy. Jako para XVI-wiecznej szlachty zaprezentowali się państwo Alicja i Janusz Konkel

Na orszak przyjechał też Szwadron Kawalerii im.Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich z Pruszcza Gdańskiego.

Wśród uczestników orszaku nie zabrakło działającego w Tczewie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

O osobistym wymiarze uroczystości święta Objawienia Pańskiego powiedziała nam Małgorzata Kruk z Fabryki Sztuk. 

Uczestnicy orszaków podkreślali, że spotkania z Trzema Królami przy wspólnym kolędowaniu stały się dla nich już tradycją.

Sporo osób postanowiło się też odpowiednio przebrać na tę wyjątkową okazję.

Nasi rozmówcy zwracali też szczególną uwagę na duchowy wymiar święta Trzech Króli.

Przy okazji wspólnego kolędowania na Kanonce nie mogło zabraknąć pytania o ulubioną kolędę. Paweł i Józio odpowiedzieli śpiewająco.

O tczewskim orszaku i kolędowaniu rozmawialiśmy też z wiceministrem infrastruktury i budownictwa Kazimierzem Smolińskim.

A jaką kolędę najbardziej ceni prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki?

Przypomnijmy, że podczas piątego orszaku Trzech Króli w Tczewie nie mogło zabraknąć konkursów: na najlepszą wykonaną własnoręcznie koronę, pracę plastyczną o tematyce trzech króli w dowolnej technice i formacie oraz na najlepsze przebranie się minimum 4-osobowej rodziny. Tegorocznych zwycięzców poznamy niebawem.

 

 

 

Hanna Brzezińska, Piotr Stolc
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe