Co z przebudową tczewskiego basenu? Prezes TCSiR odpowiada

  • 21.04.2022, 11:26
  • TV Tetka / Redakcja (Izabela Deptulska)
Co z przebudową tczewskiego basenu? Prezes TCSiR odpowiada fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Tczewa już od pewnego czasu oczekują przebudowy basenu. Czy realizacja inwestycji w najbliższych latach jest możliwa?

Urząd Miejski w Tczewie od wielu lat boryka się z problemem budowy nowego kompleksu basenowego. Co aktualnie wiadomo o ewentualnej przebudowie istniejącej już jednostki? Mówi Tomasz Bronk, Prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Obecnie toczy się procedura związana z aktualizacją dokumentacji projektowej, czyli tego programu funkcjonalno-użytkowego, który ma być podstawą do ogłoszenia postępowania przetargowego na rozbudowę basenu. Przyjeżdża główny projektant, który tworzył ten program funkcjonalno-użytkowy i będziemy oglądać co można poprawić jeszcze tej dokumentacji, co trzeba zrobić aby ją zaktualizować do zmienionego prawa budowlanego po to, aby ta dokumentacja na przełomie kwietnia i maja. Bowiem z informacji, które posiadamy, decyzja w zakresie Polskiego Ładu ma być podjęta w ciągu najbliższych dwóch miesięcy i będziemy wiedzieli czy czy miasto otrzymało to dofinansowanie na rozbudowę basenu czy też tego dofinansowania z Polskiego Ładu nie otrzyma.

- Tomasz Bronk, Prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji

 

Koncepcja nowego obiektu

 

Prezes TCSiR przyznaje, że nie wiadomo co stanie się w sytuacji, kiedy inwestycja nie otrzyma wspomnianego dofinansowania. Najprawdopodobniej miejska spółka musiałaby zostać dokapitalizowana. A na czym dokładnie ma polegać zmiana w obrębie basenu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zakres inwestycji zgodnie z planem, który jest w programie funkcjonalno-użytkowym, będzie zawierał nową pływalnię 25-metrową, basen rekreacyjny, strefę zabawy dla dzieci i nowy system saun a także będzie jedna zjeżdżalnia zewnętrzna. Dobudowa od strony ulicy Warsztatowej, czyli oczywiście dobudowa do istniejącego kompleksu basenowego, wraz z zapleczem technicznym, które będzie się znajdować w piwnicach oraz budowa parkingów i wjazd do nowego kompleksu ma się znajdować od ulicy Warsztatowej.

- Tomasz Bronk, Prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji

 

Po wzroście cen okazuje się, że przebudowa może kosztować nawet 40 mln zł. Przypomnijmy, że początkowe plany zakładały budżet na poziomie 25 milionów.

TV Tetka / Redakcja (Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe