czwartek, 28 marca 2024 11:04

Czy drużyna z Tczewa awansuje do ekstraklasy? Pogoń Dekpol Tczew detronizuje lidera!

Tczewianki w hicie kolejki 1 ligi kobiet podejmowały pierwszy zespół tabeli Stomliankę Olsztyn. Niespodziewanie tczewianki zdominowały, aż 4:0 zespół z Olsztyna, wskakując na pierwsze miejsce w tabeli.

Autor: fot. materiały prasowe

Mecz od pierwszych minut stał na wysokim poziomie, oba zespoły były przygotowane do spotkania bardzo dobrze pod względem taktycznym. Tczewianki częściej operowały piłką, jednakże najczęściej w środkowej strefie boiska. Sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo, a najwięcej zagrożeń było po stałych fragmentach gry, aż do końcówki pierwszej połowy, kiedy to kapitalnym uderzeniem z okolic 30 metra popisała się Martyna Tryka.

Po wyjściu z szatni obraz gry się nie zmienił. W 55 minucie w dogodnej sytuacji znalazła się napastniczka z Olsztyna, jednakże świetnie interweniowała Natalia Niemaszyk. W 61 minucie po indywidualnej akcji, świetnym uderzeniem wykazała się Magdalena Sobal ale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką i ostatecznie nie wpada do siatki. Trzy minuty później Sobal udało się znaleźć drogę do bramki, po doskonałym dośrodkowaniu przez Viktorii Osowskiej, dzięki czemu Pogoń podwyższyła na 2 do 0. Końcówka spotkania również należała do tczewianek. Przed zmianą swoje drugie trafienie zaliczyła Magdalena Sobal, a wynik spotkania na 4 do 0 ustaliła Sara Podsiadło